Rok szkolny 2017/2018


13 kwietnia 2018 r.

W dniu 13 kwietnia 2018 r. klasy II oraz IIIa i IIIb pojechały na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem do którego się udali była Telewizja Polska. Dzieci miały okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP Sport wraz z reżyserką i lożą komentatora, podziwiali także największe studio na Woronicza, w którym nagrywany jest m.in. rozrywkowy program „Jaka to melodia”. Na koniec można było zobaczyć miejsce, z którego codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”. Nie zapomniano również o odrobinie historii TVP – w muzeum podziwiali nie tylko kamery, telewizory i inny sprzęt używany przed laty, ale również oryginalne lalki znane lepiej naszemu starszemu rodzeństwu i rodzicom: Kulfon i Monika, Zając Poziomka, czy Jacek i Agatka. Po zwiedzaniu gmachu telewizji dzieci mogły pobawić się w Kolorado. W warszawskiej Sali Zabaw oprócz standardowych konstrukcji, dzieci mogły korzystać także z  armatek, stołów kreatywnej fontanny, czyli nietypowych urządzeń, które zostały przygotowane w celu interaktywnej zabawy kolorowymi piłeczkami. 
Dzieci wróciły z wycieczki pełne niezapomnianych wrażeń.


9 kwietnia 2018 r.

Spotkanie z Małym Misiem

Kilka dni temu gościliśmy w naszej zerówce uczniów ze Szkoły Podstawowej w Feliksowie. Przybyli do nas z misiem Grosikiem, który zakończył czytelniczą podróż po przedszkolach w ramach projektu „Gmina czyta z Małym Misiem”. Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania i gimnastyki przy muzyce, po której wspólnie zjedliśmy śniadanie. Następnie odwiedziliśmy szkolną bibliotekę i zapoznaliśmy się z jej księgozbiorem. Wychowawczyni naszej zerówki – pani Monika Anasiak przeczytała baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Nowe szaty cesarza”. Na zakończenie udaliśmy się na szkolny plac zabaw gdzie uczniowie integrowali się podczas zabawy. Spotkanie dopełniliśmy słodkim, lubisiowym poczęstunkiem.


20 i 22 marca 2018

W dniach 20 i 22 marca odbyły się zawody w piłce siatkowej klas VII. Do konkurencji przystąpiły szkoły z Gawłowa, Wyczółek, Katów, Mokasu i Feliksowa. Szkoła Podstawowa w Żukowie osiągnęła następujący wynik I miejsce chłopców oraz  II miejsce dziewcząt. Uczniom serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów w sporcie i nauce!


21 marca 2018

„Wiosenny  zawrót głowy”

21 marca klasa I wraz z oddziałem przedszkolnym świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy wspólnie wysłuchały opowieści o Marzannie i brały udział w zabawach związanych
z pożegnaniem zimy. Obchody uwieńczono wiosennym spacerem. W tym dniu, rozstrzygnięto także konkurs na wiosenne nakrycie głowy. Dzieci  osobiście zaprezentowały swoje kapelusze. Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

16 marca 2018r.


Matematyczne potyczki klas odbywają się w naszej szkole w ramach programu "Dzień Matematyki" organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Udział wzięli w nim uczniowie klas IV - VI. Celem zabawy jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że jest ona obecna w każdej dziedzinie życia. Tematem przewodnim tegorocznych zadań była "Matematyka od kuchni".


2 marca 2018 r.


Szkoła Podstawowa Żukowie bierze udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Pragniemy, żeby dzisiejsze dzieci za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat były zdrowymi
i aktywnymi dorosłymi, dlatego tak ważne jest, aby w dzieciach wyrobić nawyki
i przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem oraz podejmować właściwe decyzje.   W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przygotowały wystawę dotyczącą „zdrowych” słodyczy- pojawiły się liczne przepisy, które można wykorzystać we własnym domu. Dodatkowo zostały narysowane komiksy a w nich zabawne historie walki: zdrowe kontra niezdrowe produkty. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem całej szkoły. Uczniom dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w piękne kolorowe prace

1 marca 2018 r.

Lekcja „W białej krainie dla klas I-III”

Dnia 1 marca klasy I- III odwiedziła niezwykła osoba CUKROWA WRÓŻKA, w której rolę wcieliła się nauczycielka wychowania fizycznego Anna Gałązka. Na początku  dzieci bawiły się razem z wróżką chustą animacyjną, która przeniosła ich do krainy soli i cukru. Każde dziecko przeszło przez zaczarowaną bramę hula hop gdzie mogliśmy porównać różne rodzaje cukru i soli. Wróżka na podstawie prezentacji multimedialnych opowiedziała uczniom o konsekwencjach nadużywania soli i cukru. Mówiła o dobrych węglowodanach i o tym, że sól też jest potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Grupa została podzielona na dwie części i przeprowadziliśmy zawody w odczytaniu hasła znajdującego się na wcześniej przygotowanych puzzlach. Wspólnie omówiliśmy przykładowe etykiety produktów. Dzieci bez problemu oddzieliły zdrowe produkty i umiały znaleźć ukryty cukier
i sól. Rozmawialiśmy o zamiennikach cukru i niektórzy uczniowie przyznali, że w ich domu używa się cukier trzcinowy lub miód do słodzenia herbaty czy pieczenia ciast. Największą atrakcje stanowiła Wróżka, która pokazywała dzieciom inne przyprawy i zioła jakie można zastosować jako zamienniki. Dzieci zgadywały zapachy np. oregano, majeranku czy bazylii.

To była bardzo pouczająca lekcja i wielu uczniom uświadomiła konsekwencje płynące
z nadmiaru cukru i soli.

Lekcja została przeprowadzana w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. 


26 lutego i 3 marca 2018 r.

Siatkówka gminna 2017/2018

W dniach 26.02.2018 i 01.03.2018 odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt
i chłopców. Gospodarzem konkurencji była Szkoła Podstawowa w Żukowie. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły:  SP Feliksów, SP Wyczółki, SP Mokas, SP Gawłów.

Siatkówka dziewcząt:

Miejsce I  SP ŻUKÓW

Miejsce II SP Mokas

Miejsce III SP Felksów

Siatkówka chłopców:

Miejsce I  SP ŻUKÓW

Miejsce II SP Mokas

Miejsce III SP Wyczółki

Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy podwójnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!


20 lutego 2018 r.

Projekt „Sport to zdrowie!” w klasie II

W lutym w realizowaliśmy w drugiej klasie projekt „Sport to zdrowie”. W ramach projektu wykonaliśmy :

- album „Sławni sportowcy”,

-prace plastyczne o tematyce sportowej,

- plakat zachęcający do uprawiania sportu,

- mapę obiektów sportowych na terenie Sochaczewa,

-przeprowadziliśmy wywiad ze sportowcem i trenerem piłki nożnej – panem Tomaszem Trafalskim,

- przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy zawody sportowe w klasie przedszkolnej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń w naszej galerii.

Wychowawczyni: Małgorzata Sylwestrzak


19 lutego 2018 r.

W dniu 19 lutego 2018 r. odbył się wyjazd na lodowisko miejskie w Sochaczewie. Brały
w nim udział uczniowie z klas V-VII pod opieką pana Waldemara Dudy i pani Anny Gałązki.  Głównym celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako aktywności sportowo – rekreacyjnej oraz doskonalenie sprawności fizycznej. Po wypożyczeniu łyżew udaliśmy się na lodowisko, gdzie każdy oddał się łyżwiarskim szaleństwom i świetnej zabawie. Uczniowie wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni.  

16 lutego 2018 r.

Ruszyła 8 edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” WINIARY.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie dołączyła do licznego grona szkół z całej Polski.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach i szkołach podstawowych. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w siedmiu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski, a w lekcjach uczestniczyło ok 800 000 uczniów.

 

Nasza szkoła chętnie bierze udział w tego typu przedsięwzięciach. 16 lutego zaczęliśmy realizować założenia programu i razem z klasą siódmą omówiłam pierwszy scenariusz
a dodatkowo przygotowaliśmy danie i zdjęcie do pierwszego konkursu „DOBRA ENERGIA” – bieg uliczny. Uczniowie chętnie przygotowali naszą propozycję posiłku, którą wspólnie nazwali:  „SZYBKA” makrela na pełnym ziarenku. Danie przypadło do gustu młodzieży
i zjedli kanapeczki do ostatniego okruszka. Dołączamy zdjęcia z naszego popisu kulinarnego. Klasie siódmej dziękuję za zaangażowanie i dobrą zabawę ;-)

 

Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Instytut Żywności i Żywienia.

14 lutego 2018 r.