Rok szkolny 2016/2017


ROK SZKOLNY 2016/2017

21 czerwca 

w siedzibie Urzędu Gminy Sochaczew ,odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, na której wręczono stypendia za wyniki w nauce uczniom szkół podstawowych i  gimnazjalnych z  terenu gminy Sochaczew. Wyróżnienia otrzymali  uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjaliści, którzy uzyskali średnią ocen 5,00 i powyżej oraz co najmniej dobre zachowanie.

Nasza szkołę reprezentowała „szczęśliwa trzynastka”

1.Julia Kowalska kl. IV

2.Maja Cicha kl. IV

3.Weronika Grzelak kl. V

4.Jakub Jeznach kl. V

5.Piotr Jesiołowski kl. V

6.Mateusz Stępień kl. V

7.Bartłomiej Szymański kl. V

8.Dominika Jagła kl. VI

9.Jakub Kęska kl. VI

10.Wiktoria Kęska kl. VI

11.Piotr Kubiszewski kl. VI

12.Dawid Stefaniak kl. VI

13.Radosław Ziętek kl. VI

Stypendystom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Sylwia Szymańska


21 czerwca 2017

Dzień Rodziny w klasie trzeciej

W środę odbyły się wielkie uroczystości z okazji Dnia Matki i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których dzieci przygotowały z serca płynące życzenia oraz przedstawienie. Dyrektor Ewa Kamińska powitała zebranych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim drogim Rodzicom poprzez występy artystyczne. Klasa III zaprezentowała przedstawienie i scenki humorystyczne "z życia rodziny". Całość uroczystości przeplatana była piosenkami. Zebrani rodzice z wielkim wzruszeniem słuchali swoich pociech. Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu.

Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie upominki. Uściskom i całusom nie było końca. Uroczystość przebiegała w miłej, ciepłej atmosferze. Fotografie zrobione tego dnia pozwolą zachować na długo wspaniałą zabawę i niecodzienną atmosferę w pamięci wszystkich uczestników.

Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy pięknie zastawionym stole, na którym znalazły się smakołyki przygotowane przez rodziców.

Słowem: Niech żyją Mamy i Tatusiowie! 

Wychowawczyni Jolanta Rogowska


21 czerwca 2017

Wycieczka do ZOO klasy I i O

Wycieczka do  warszawskiego  ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły dzieci z klasy pierwszej i przedszkolnej. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata,

zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Wycieczka do ogrodu zoologicznego była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Pogoda tego dnia była wyjątkowo przyjazna. Podczas spaceru spotkaliśmy wiele wspaniałych, ciekawych i  niezwykłych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie na ich widok: radością, zdziwieniem, zachwytem, niedowierzaniem. Po długim spacerze z apetytem zjadły lody a potem nie było końca zabaw na placu. Pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Małgorzata Sylwestrzak

Marlena Rogowska


20 czerwca 2017

Miodowa lekcja w klasie pierwszej

We wtorek w klasie pierwszej odbyła się niecodzienna lekcja. Pierwszaki gościły u siebie panią Sylwię Glezner zajmującą się hodowlą pszczół. Dzieci dowiedziały się wielu niezwykłych informacji o życiu i zwyczajach pszczół. Poznały budowę pszczoły i jaką funkcję pełni  każda z nich w ulu. Mogły zobaczyć sprzęt np. dmuchawę, klateczki, dłuto, czy widelec do odsklepiania ramek oraz ubrania potrzebne w pracy pszczelarza. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się przeszklony ul, w którym można było obejrzeć pracę pszczółek „od środka”. Dzieci były zachwycone! Obserwowały żywe pszczoły a nawet widziały ich królową oraz trutnia. Na koniec odbyła się degustacja pysznego miodku.  Potem każdy otrzymał pamiątkowy ołówek w kolorze złocistego miodu oraz naklejkę „Przyjaciel pszczół”. To była naprawdę fascynująca i słodka lekcja. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o życiu pszczół, ale także o tym, że nie warto się ich  bać.

Wychowawczyni Małgorzata Sylwestrzak


20 czerwca 2017

odbył się konkurs piosenki „SZKOLNY IDOL”. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalno-muzyczne, a jury w składzie: przewodnicząca pani Ewa Kamińska oraz członkowie pani Jolanta Rogowska, Anna Gałązka i pan Adrian Gałecki.

Nagrodzeni

- I miejsce – Dominika Jagła

- II miejsce – Magdalena Rosiecka

- III miejsce – Weronika Grzelak i Julia Szewczyk

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Kolejne zwycięstwo Naszych Uczniów!


19 czerwca 2017

Zwycięstwem reprezentacji Szkoły Podstawowej w Żukowie zakończyły się kolejne gminne zawody piłki nożnej klas I-III.  Udział w zawodach wzięli uczniowie ze szkół w Kątach, Mokasie, Gawłowie, Wyczółkach i  Feliksowie.

Reprezentacja naszej szkoły to:

1. Błoński Alan

2. Franasiak Paweł

3. Górzyński Bartłomiej

4. Jesiołowski Filip

5. Rzeszowski Kacper

6. Skorupski Gracjan

7. Szcześniak Dorian

8. Szewczyk Wiktor

9. Tomczyk Krystian

10. Ziółkowski Paweł


12-14 czerwca 2017

W tych dniach odbyła się szkolna wycieczka do Trójmiasta. Wzięli w niej udział uczniowie klas II, II i IV Szkoły Podstawowej w Żukowie.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytków Gdańska: Drogi Królewskiej – Fontanny Neptuna – Zielonej Bramy. Mieliśmy także czas wolny na zakup pamiątek. Nocowaliśmy w ośrodku Willa Dalia w miejscowości Chłapowo. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na wieczorny spacer nad morze.

Następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Gdyni. Tam zwiedzaliśmy Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie, gdzie podziwialiśmy świat zwierząt bezkręgowych i kręgowców Bałtyku oraz gatunki tropikalne. Ciekawą atrakcją było zwiedzanie żaglowca Dar Pomorza, a także rejs katamaranem po porcie gdańskim. W drodze powrotnej zwiedziliśmy molo w Sopocie. Wieczorem odbyła się dyskoteka. To była super zabawa.

Ostatniego dnia naszej wycieczki zwiedziliśmy z przewodnikiem największą, gotycką twierdzę w Europie – Zamek Krzyżacki w Malborku.

Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Szkoda, że tak szybko się skończyło.

Sylwia Szymańska


13 czerwca 2017

Z okazji tygodnia patrona uczniowie klas 4-6 zaprezentowali ciekawe gazetki klasowe poświęcone królowi Kazimierzowi Wielkiemu. 


6 czerwca 2017

Konkurs matematyczny klas 2-3


5 czerwca 2017

Piłka nożna chłopców


4 czerwca 2017

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Dominik Winnicki (kl. 2), Artur Lewandowski (kl. 2), Szymon Arak (kl. 2), Oliwier Lachowicz (kl. 2), Robert Stefaniak (kl. 4), Miłosz Kluczyk (4 kl.), Jakub Sałaciński (kl. 5), Wiktoria Kęska (kl. 6), Dawid Stefaniak (kl. 6); wzięła udział w Otwartym Turnieju o mistrzostwo Sochaczewa w szachach szybkich. W sumie w turnieju grało 43 szachistów. Nasi uczniowie zaprezentowali się dobrze. Najlepiej poszło Wiktorii Kęsce, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy! 


2 czerwca 2017

Konkurs recytatorski w Gawłowie. Wyróżnienie zdobył Jakub Jeznach


1 czerwca 2017

Już kolejny raz na boisku przy Szkole Podstawowej w Żukowie odbył się rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka.

Czwartek 1 czerwca 2017 r. zapowiadał się wietrznie i pochmurnie. Od świtu na boisku szkolnym trwały gorączkowe przygotowania do nadchodzącej imprezy. Wreszcie o godzinie 11, gdy rozpoczęła się zabawa, wiatr rozgonił chmury i dzieci z radością pobiegły korzystać z licznych atrakcji. Wśród kolorowych instalacji nie zabrakło dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, wodnych kul, bramki do ćwiczenia celności strzałów oraz ekstremalnego rodeo. Wszystkie one zapełniły się szybko dziećmi, a pod każdą ustawił się ogonek oczekujących na swoją kolej. Dodatkowe atrakcje zapewniały mechaniczne kucyki na parkingu szkolnym oraz tor przeszkód, który należało pokonać w specjalnych goglach zniekształcających rzeczywistość.

Radości było co niemiara. Dzieci ochoczo korzystały ze wszystkich atrakcji oraz brały udział w konkurencjach sportowych, z których najbardziej widowiskowo wypadł drużynowy wyścig na specjalnych nartach. Wszyscy startujący otrzymali kolorowe nagrody. Na wszystkich spragnionych i głodnych czekała woda mineralna, jogurty oraz smażone kiełbaski. Można było również kupić owocowy sorbet.

Festyn trwał do godziny 17. Dla wszystkich uczestników było to niezwykłe przeżycie, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Damiana Bielaszewskiego, za zaangażowanie, przygotowanie i prowadzenie festynu szkolnego. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy podczas kiermaszów bożonarodzeniowego oraz wielkanocnego przyczynili się swoją hojnością do możliwości sfinansowania tego radosnego wydarzenia.


29 maja 2017

Uczniowie klasy IV przeszli test praktyczny umiejętności prawidłowego i bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Pod czujnym okiem  policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie aspiranta M. Józikowskiego  uczniowie wykonywali precyzyjne manewry, wykorzystując w pełni wiedzę zdobytą na zajęciach technicznych. Uczniowie przygotowywali się prawie rok do egzaminu praktycznego. Poznawali przepisy o ruchu drogowym wraz ze znakami drogowymi oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oglądali filmy pokazujące właściwe zachowanie rowerzysty na drodze oraz rozwiązywali komputerowe testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Wszyscy nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i powagą podeszli do zajęć i egzaminów, w wyniku czego cała grupa ukończyła kurs i otrzymała pozytywną ocenę. Serdecznie gratulujemy.


29 maja 2017

Piłka nożna dziewcząt


29 maja 2017

Dzień mamy w zerówce


23 maja 2017

Wizyta naszych uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.