Rok szkolny 2015/2016


ROK SZKOLNY 2015/2016


W piątek 24 czerwca 2016 r. nastąpiło długo oczekiwane uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016Po wysłuchaniu hymnu państwowego i krótkiej przemowie pani dyrektor Ewy Kamińskiej pożegnali się z nami uczniowie klasy 6. Następnie rozdane zostały wyróżniającym się w nauce i sporcie uczniom nagrody po czym klasy udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy rozdali świadectwa oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego i pożegnali się z uczniami.

Program profilaktyki palenia tytoniu „Znajdź właściwe rozwiązanie” adresowany jest do uczniów klas starszych szkoły podstawowej. Celem jest zapobieganie palenia tytoniu wśród nastolatków. W minionym tygodniu (13-17 czerwca 2016 r.) realizowany był również w naszej szkole. Zajęcia prowadzone były przez pedagoga szkolnego p.Paulinę Kocimską, nauczyciela WF-p. Annę Gałązkę. Uczniowie klasy VI wykazali się ogromnym zaangażowaniem, aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych zachęcających do aktywnego i zdrowego stylu życia. Największą popularnością cieszyły się zajęcia dramowe – uczniowie mogli się wykazać pomysłowością. Zwieńczeniem akcji było wykonanie plakatów informujących o szkodliwości palenia tytoniu.

13 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka 6 klasy do Gospodarstwa Agroturystycznego "Almara". Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu grając w piłkę. Dodatkową frajdą była przejażdżka bryczką i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie wykorzystali wszelkie znajdujące się na terenie gospodarstwa atrakcje.
Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Szkoda, że to był ostatni raz...

W sobotę 11 czerwca 2016 r. grupa sześciu uczniów z klasy 3 - Mateusz Arak, Hubert Jakubowski, Patryk Grabarek, Mateusz Kluczyk, Miłosz Kluczyk i Robert Stefaniak pod opieką p. Piotra Figuta udała się do Łowicza na Drużynowy Turniej Szachowy Początkujących. W zawodach rywalizowało sześć drużyn - SP nr 1 w Łowiczu, SP nr 2 w Łowiczu, SP "Pijarska" w Łowiczu, SP w Zdunach, SP w Nieborowie i SP w Żukowie. Nasi uczniowie spisali się bardzo dzielnie i zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

"Jak nie czytam, jak czytam". Pod tym hasłem odbyło się ogólnopolskie bicie rekordu jednoczesnego masowego czytania przez dzieci książek. Nasi uczniowie też spróbowali i udowodnili dorosłym, że mimo fatalnych statystyk czytelnictwa w kraju (63% dorosłych nie czyta!) nasi milusińscy mogą być tutaj wzorem. 
10 czerwca 2016 r. o godzinie 10 przez 10 minut na sali gimnastycznej wszystkie nasze dzieciaki w skupieniu czytały swoje ulubione książeczki.

Dnia 9 czerwca 2016 r. trzy uczennice z klasy 3 i troje uczniów z klas 4-6 wzięło udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poświęconym poezji ks. Jana Twardowskiego. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej w Gawłowie. Jak co roku atmosfera była przemiła. Tym razem zajęliśmy wszystkie możliwe miejsca na podium.
Weronika Grzelak, Jakub Jeznach i Jakub Błoński zajęli odpowiednio I, II i III miejsce. III miejsce zdobyła również w kategorii klas 1-3 Julia Kowalska. Brawo dla naszych wspaniałych aktorów!

Dnia 6 czerwca 2016 r. w ramach wizytacji kanonicznej w parafii św. Józefa Robotnika w Chodakowie gościł w naszej szkole Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial, który przybył w towarzystwie Księdza Proboszcza Józefa Staszewskiego i Księdza Wikariusza Romana Sękalskiego.
Czcigodnych gości przywitali: Dyrektor Szkoły Ewa Kamińska, Dyrektor GZEAS-u Bogusława Cieślak, Przewodnicząca Rady Rodziców Marta Ziętek, Katechetka Grażyna Bińkowska.
Na wejście dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały pieśń „Bądź pozdrowiony gościu nasz'', po czym uczniowie powitali oczekiwanego Gościa.
Pani Dyrektor Ewa Kamińska w swoim przemówieniu przedstawiła krótką historię Szkoły i  nawiązała do  tegorocznych wydarzeń religijnych: Roku Miłosierdzia Bożego, 1050 rocznicy  Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez katechetkę Grażynę Bińkowską, której mottem były słowa Papieża Franciszka ,,Kto rusza w drogę, by czynić dobro, już zbliża się do Boga”. Szczególne wrażenie wywarło przedstawienie pt. „Król i jaskółka” w wykonaniu koła teatralnego prowadzonego przez nauczycielkę języka polskiego panią Adriannę Pyrak-Łaś. Występ uświetnił szkolnego Chóru pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Dariusza Kosińskiego i przepiękna dekoracja wykonana przez nauczyciela plastyki pana Zdzisława Chlebowskiego.
Następnie zabrał głos Ksiądz Biskup. Nawiązując do przedstawienia, zadawał  pytania, na które dzieci bardzo chętnie odpowiadały oraz zwracał uwagę na to, co w życiu powinno być najważniejsze.
Na pamiątkę wizyty w Szkole, Czcigodnemu Gościowi został ofiarowany portret Ks. Biskupa, namalowany przez  pana Zdzisława Chlebowskiego.
Wszyscy przeżyliśmy to wzruszające spotkanie. Słowa Jego Ekscelencji na długo pozostaną w naszych sercach.

Serdecznie  dziękujemy Księdzu Biskupowi za czas spędzony z nami.

W dniu 23 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie „Zostań Mistrzem Ortografii”, który już po raz dziesiąty odbył się w szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Śladowie. Uczniowie z klas drugich i trzecich pisali test zawierający trudności ortograficzne, natomiast uczniowie z klas IV –VI pisali dyktando. Nasi uczniowie wykazali się znajomością zasad i reguł ortograficznych , zajęli następujące miejsca:
W kategorii klas drugich I miejsce Agata Bardzińska, III miejsce  Adam Ziętek
W kategorii klas trzecich I miejsce Maja Cicha
W kategorii klas piątych II miejsce Wiktoria Kęska
W kategorii klas szóstych III miejsce Jakub Błoński
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Do zabawy zapraszamy- wielkie zęby wyciągamy,
Ćwicz z nami szczotkowanie- ząbków pielęgnowanie, 
By białe i zdrowe były, i wasze buziaki zdobiły.”


Pod takim hasłem odbyły się w dniach 19-25 maja 2016 r. zajęcia profilaktyczne zachęcające dzieci klas 0-III do prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Prezentację multimedialną przygotowały i poprowadziły: pielęgniarka p. Wiesława Koryś oraz pedagog p. Paulina Kocimska. Omówiono budowę ząbków stałych i mlecznych,  zasady higieny jamy ustnej, właściwego szczotkowania ząbków. Zwieńczeniem  zajęć był „egzamin ze szczotkowania”, który wszystkie maluchy zdały pomyślnie.


17 maja 2016 r. w klasie 3 nastąpiło podsumowanie dwóch klasowych konkursów: matematycznego i ortograficznego. Wspaniałe nagrody dla zwycięzców ufundowała jedna z mam, pani Katarzyna Stanicka.
Lista nagrodzonych uczniów w konkursie ortograficznym:
I miejsce - Maja Grochocka,
II miejsce - Dominik Kacprzak,
III miejsce - Mateusz Kluczyk.
Lista nagrodzonych uczniów w konkursie matematycznym:
I miejsce - Hubert Jakubiak,
II miejsce - Maja Cicha,
III miejsce - Miłosz Kluczyk.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce matematyki oraz poznawaniu zasad ortografii.
Wych. M. Sylwestrzak

Z okazji Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja w dniu 29 kwietnia 2016 r. na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Klasy 4 i 6 pod opieką pani Agnieszki Grzelak i pana Piotra Figuta przygotowały inscenizację pt. "Lekcja historii"

W dniu 28 kwietnia 2016 r. reprezentanci klas 4-6 pod opieką pana Waldemara Dudy uczestniczyli wGminnej Spartakiadzie w Zespole Szkół w Kątach. Nasi uczniowie okazali się najlepsi w zawodach izdobyli I miejsce. Gratulujemy!

W dniu 27 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 3: Maja Grochocka i Dominik Kacprzak uczestniczyli w IV edycji powiatowego konkursu ortograficznego w Szkole Podstawowej w Janowie.

W dniu 19 kwietnia 2016 r. klasy 0-3 odwiedziły Szkołę Muzyczną w Sochaczewie. Dzieci uczestniczyły w koncercie podczas którego mogły zobaczyć i usłyszeć brzmienie instrumentów takich jak: flet, obój, klarnet, skrzypce, wiolonczela, akordeon, fortepian, trąbka i saksofon. Bardzo podobały nam się utwory muzyczne w wykonaniu rówieśników, uczniów Szkoły Muzycznej.

13 kwietnia 2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Pracowni Garncarskiej w Bolimowie. Miały okazję zobaczyć warsztat z 200 letnią tradycją.
Dzieci lepiły ręcznie z gliny tworząc różnorodne kształty przy pomocy foremek. Próbowały także swych sił przy kole garncarskim a utoczone naczynia dzieci zabrały do domu.

W dniach 4-8 kwietnia 2016 r. zostały przeprowadzone w naszej szkole  prelekcje o postępowaniu w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Zajęcia adresowane były do uczniów klas 0-VI,  a prowadzone przez pedagoga szkolnego p. Paulinę Kocimską  i wychowawców klas. Omówione zostały niepokojące sygnały wskazujące na zagrożenie terrorystyczne, utrwalone numery telefonów alarmowych oraz zasady ewakuacji. Dzieci aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

16 marca 2016 r.  nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Wygraj szansę", którego organizatorem była Agencja Telewizyjno-Estradowa TV Media. Cała impreza odbyła się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury ARSUS w Warszawie. W jury zasiedli przedstawiciele poszczególnych gmin. 
Gminę Sochaczew i równocześnie naszą szkołę reprezentowała Karolina Bagińska, którą do występu przygotował Dariusz Kosiński– nauczyciel muzyki. Piękną oprawę artystyczną występu naszej solistki zaprezentowała grupa taneczna – Wiktoria Barciak, Oliwia Dudek i Agata Bardzińska, do której choreografię opracowała Anna Gałązka. Spośród 15 wykonawców jury wyłoniło zwycięzców. Za sukces można uważać pierwsze wyróżnienie dla naszej uczennicy. Na widowni zasiadły dzieci reprezentujące poszczególne gminy. Nasze uczestniczki dopingowała ponad 30 osobowa grupa uczniów z SP w Żukowie.
Uczniowie mieli okazję również obejrzeć spektakl dydaktyczny pt. "Uzależnieniom nie" w wykonaniu artystów z Profilaktyczno-Edukacyjnego Teatru Dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa. Spektakl był ukierunkowany na przeciwdziałanie uzależnieniom - dopalaczom, narkotykom, nikotynie i alkoholowi w ramach ogólnopolskiego programu pod hasłem "Trzeźwość na co dzień". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.


Dnia 21 stycznia 2016 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla uczniów klas IV-VI na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Spotkanie prowadziły policjantki  Wydziału ds. Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie- p. Joanna Olszar i p. Izabela Senderowska, pracujące na co dzień z dziećmi i młodzieżą.
Głównym celem przybycia policji była prelekcja na temat bezpieczeństwa połączona z prezentacją multimedialną. Poruszono kwestię bezpiecznych zabaw podczas nadchodzących ferii zimowych,  poruszania się po drogach. Następnie panie policjantki omówiły zasady prawidłowego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedzialności prawnej za zamieszczanie niekulturalnych wpisów oraz zawieranie  umów w Internecie. Policjanci zwrócili uwagę na konieczność używania fotelików i zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Ponadto  przypominali o konieczności noszenia odblasków przez pieszych, rowerzystów i cyklistów. Uczniowie z ogromnym skupieniem wysłuchali pogadanki oraz aktywnie brali udział w dyskusji.18 grudnia 2015 r.
Dnia 18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe 15 drużyny harcerskiej złożonej z uczniów naszej szkoły. Rozpoczął je modlitwą druh Bartosz Matuszewski, który pomimo choroby kontaktuje się z harcerzami za pomocą skype’a. Dzieci same przygotowały wieczerzę wigilijną. W wyjątkowy nastrój wprowadził ich wspólny śpiew kolęd oraz świąteczny wystrój.

25 listopada 2015 r.
Klasy 0A i OM obchodziły Święto Pluszowego Misia. W tym dniu było mnóstwo zabaw, zagadek, piosenek i wierszy. Zorganizowana została wystawa rodzinny prac plastycznych. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

16-20 listopada 2015 r.
Więcej wiem - zdrowo jem.
Powszechnie wiadomo, że zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach oraz odpowiedniej aktywności fizycznej. 
W minionym tygodniu w klasie V i VI  odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia organizowane przez pedagoga szkolnego p. Paulinę Kocimską oraz wychowawców klas – p. Katarzynę Smółka i p. Adriannę Łaś.  Prelekcje poprzedzała prezentacja o podstawowych zasadach żywienia, sposobach obliczania BMI, składnikach odżywczych. Uczniowie degustowali przekąski, suszone owoce i warzywa, soki naturalne z owoców i warzyw oraz miksy orzechowe. Niektórzy mieli możliwość spróbować egzotycznych smakołyków np. daktyli czy orzechów makadamia. Mamy nadzieję, że lekcje przybliżyły uczniom prosty sposób, aby zmienić swój sposób odżywiania na zdrowszy.


18 listopada 2015 r.
Dopalacze kradną życie.
Pod takim hasłem dnia 18 listopada została przeprowadzona prelekcja dla rodziców uczniów naszej szkoły. Prowadzona była przez policjantki Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie tj. p. Joannę Olszar oraz p. Izabelę Senderowską pracujące na co dzień w Wydziale ds. Nieletnich. Powszechnie wiadomo, że polskie prawo zabrania wytwarzania i udostępniania osobom trzecim odpłatnie, jak i nieodpłatnie nowych substancji psychoaktywnych. 
Podczas spotkania omówiono skład dopalaczy, rodzaje dopalaczy, różnorodność asortymentu, zagrożeń jakie niosą ze sobą używki, konsekwencje prawne za ich rozprowadzanie i sprzedaż. Zwieńczeniem prelekcji była prezentacja filmów z kampanii społecznej  „ Dopalacze kradną życie”.

16 listopada 2015 r.
Wycieczka lotnicza klasy 6 do Gdańska.

14 listopada 2015 r.
Już po raz trzeci wystartował z pod naszej szkoły Bieg Sztafetowy Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. W ten sposób została uczczona pamięć wieloletniego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie.

12 listopada 2015 r.
Klasa 6 przygotowała Apel z okazji Dnia Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wcielili się w role reporterów i prezenterów telewizyjnych, a szkolna sala gimnastyczna przemieniła się w studio.


Narodowy Dzień Niepodległości w Żukowie przez saruman80

Zapraszamy również do galerii na fotorelacje z Apelu.

6 listopada 2015 r.
W tym dniu  do klasy 3 przywędrowały leśne skrzaty, które pouczały uczniów z klas 0-2 jak należy zachowywać się w lesie. Od dziś wszystkie dzieci wiedzą , że nie wolno w lesie śmiecić, hałasować i płoszyć zwierząt.

8 października 2015 r. 
Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do zamku w Pułtusku. Dzieci brały udział w lekcji z zasad savoir-vivre. Pod kierunkiem Mistrza Kelnerstwa dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się przy stole, jak spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności podczas obiadu.
oprac. p. A. Grzelak

8 października 2015 r.
 
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu  mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Wiedzą o tym uczniowie klasy 3, którzy sami przygotowywali kanapki na drugie śniadanie. Z wielką niecierpliwością czekali na ten dzień.  Przekonali się, że wspólne przygotowanie i spożywanie posiłków jest nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy na temat zdrowego odżywiania, sprzyja również zacieśnianiu więzi, może tez być okazją do dobrej  zabawy. Zapraszamy do naszej galerii na przepyszną fotorelację z tego wydarzenia.
oprac. Wychowawczyni

2 października 2015 r. 

Wyjazd integracyjny klas 0A i 0B do Sali Zabaw "Happy Park" w Stróżewku.

28 września 2015 r.
Pokaz judo.

28 września 2015 r. 
Spotkanie z policjantem.

22 września 2015 r. 
"Bezpieczna droga do szkoły". Spotkanie z policjantem

18 września 2015 r. 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Sprzątaniu świata". Akcja cieszy się niesłabnącą popularnością, gdyż jest z nami w Polsce od 1994 r. Nasi uczniowie  zawsze z wielkim entuzjazmem biorą udział w tym wydarzeniu, aby zasłużyć się dla ochrony lokalnej przyrody.


We wtorek
 1 września 2015 r. odbyło się rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016.