Rok szkolny 2014/2015ROK SZKOLNY 2014/2015

Czas na wakacje! W piątek 26 czerwca 2015 r. nastąpiło długo oczekiwane uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Po wysłuchaniu hymnu państwowego i krótkiej przemowie pani dyrektor Ewy Kamińskiej pożegnali się z nami uczniowie klasy 6 którzy specjalnie na zakończenie przygotowali montaż muzyczny prezentujący w wesoły sposób codzienność uczniowską. Następnie rozdane zostały wyróżniającym się w nauce i sporcie uczniom nagrody po czym klasy udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy rozdali świadectwa oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego i pożegnali się z uczniami.

W dniu 25 czerwca 2015 r. klasa 3 przedstawiła na świetlicy szkolnej spektakl pt. "Smocze rozterki". W ten radosny sposób trzecioklasiści zakończyli pierwszy cykl nauki szkolnej i pożegnali się ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Kardą.

Dnia 22 czerwca 2015 r. w Wymysłowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców klas 4-6. Brało w nim udział pięć szkół - Gawłów, Żuków, Kąty, Mokas, i Wyczółki. Szczególnie udane były zawody dziewcząt, w których nasza szkoła zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

W dniu 19 czerwca 2015 r. odbył się w świetlicy naszej szkole Konkurs Recytatorski klas 1-3. Dyplomy i nagrody zostały rozdane 23 czerwca 2015 r. w holu głównym szkoły.

19 czerwca 2015 r.

Bardzo ważnym zadaniem szkoły jest kształtowanie u uczniów nawyku dbałości o własne zdrowie.
Dlatego też z okazji zbliżających się wielkimi krokami wakacji, będących, jak wiadomo, "sezonem na brudne ręce" koło teatralne "W.A.Ż.K.A." przygotowało wesołe przedstawienie przypominające uczniom podstawowe zasady higieny. Mamy nadzieję, że  śledząc zabawną historię królewny Śmieszki, która zjadła nieumyte jabłko, czy też Kopciuszka, który z powodu niezbyt czystej nóżki nie poślubił ukochanego księcia, uczniowie zapamiętali,  jak ważne są podstawowe  nawyki higieniczne, takie jak mycie rąk, czy też dokładne mycie warzyw i owoców przed ich spożyciem.
Opiekun koła teatralnego Adrianna Pyrak-Łaś gratuluje swoim młodym aktorom, którzy spisali się jak zawsze na medal oraz dziękuje pani Aleksandrze Głuchowskiej za piękną dekorację i panu Damianowi Bielaszewskiemu za efekty specjalne.


W dniu 12 czerwca 2015 r. w Wyczółkach odbyły się zawody lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Sochaczew. W rywalizacji brało udział sześć szkół podstawowych oraz trzy gimnazjalne w poszczególnych dyscyplinach sportowych i kategoriach wiekowych.
Klasy I - IV rozgrywały:
a) bieg na dystansie 40 m,
b) bieg na dystansie 300 m,
c) skok w dal,
d) rzut piłeczką palantową.
Klasy V-VI rozgrywały:
a) bieg na dystansie 60 m,
b) rzut piłeczką palantową,
c) skok w dal,
d) bieg na dystansie 300 m,
e) sztafeta 4 x 250 metrów chłopców i dziewcząt.
W ogólnej punktacji nasza szkoła zajęła II miejsce z wynikiem 90 punktów.
Gratulujemy!

10 czerwca 2015 r. w MOK w Boryszewie odbył się konkurs piosenki "Chodaczek 2015". Cel konkursu to popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży i integracja środowisk szkolnych, jak również promocja młodych talentów. W tym roku wykonawcy prezentowali piosenki żeglarskie, harcerskie, turystyczne i ludowe. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w tym konkursie. Karolina Bagińska zaśpiewała piosenkę ludową "Czerwone jagody", a Dawid Pachniak harcerską "Czar ogniska".
Jury oceniało:
- walory wokalne,
- interpretację utworu,
- muzykalność,
- ogólny wyraz artystyczny,
- dobór repertuaru zgodnie z tematyką konkursu,
- ciekawe aranżacje utworu.
Następnego dnia tj 11 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz koncert laureatów. Nasza uczennica Karolina Bagińska wykonaniem piosenki "Czerwone jagody" zachwyciła jury i zdobyła Grand Prix Festiwalu, dzięki czemu weźmie udział w koncercie z okazji Dnia Sochaczewa. Pozostali laureaci zostali nagrodzeni złotymi, srebrnymi oraz brązowymi Chodaczkami. Były również wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy!

Dnia 9 czerwca 2015 r. dwie uczennice należące do koła teatralnego "W.A.Ż.K.A." wzięły udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim poświęconym poezji ks. Jana Twardowskiego. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej w Gawłowie. Panowała przemiła atmosfera.
Uczennica Wiktoria Kamińska podbiła serca jury znakomitą recytacją dowcipnego wiersza pt. "Arka" i  zajęła II miejsce.


W dniu 9 czerwca 2015 r. na boisku szkolnym w Żukowie odbył się III Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej klas 1-3. Startowały w nim 4 szkoły z Mokasu, Gawłowa, Wyczółek i Żukowa.
Wyniki poszczególnych spotkań:
Gawłów - Żuków 1:1,
Wyczółki - Żuków 0:3,
Żuków - Mokas 8:0,
Wyczółki - Gawłów 0:1,
Gawłów - Mokas 5:0,
Wyczółki - Mokas 4:0.
W ostatecznej punktacji nasza drużyna wygrała turniej. Najwięcej goli w turnieju strzelił uczeń klasy 3 Piotr Jesiołowski - 6 bramek.
Gratulujemy całej drużynie!
Na fotorelację z zawodów zapraszamy do naszej galerii

W dniu 3 czerwca 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0A wraz z rodzicami wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego "Gościniec Almara". Wyjazd odbył się w ramach Dnia Matki i Ojca. Na świeżym powietrzu dzieci korzystały z różnych atrakcji. Jedne skakały na trampolinie, inne robily budowle w piaskownicy, grały w piłkę, badmintona, chodziły po linie, wspinały się. Żeby sił do zabaw nie zabrakło wszyscy zjedli pieczone kiełbaski. Zarówno dzieci jak i rodzice wrócili zmęczeni, ale w dobrym nastroju.

W dniu 2 czerwca 2015 r. w Kątach odbyła się VIII edycja Gminnej Szkolnej Spartakiady. W zawodach startowało pięć szkół podstawowych z Gminy Sochaczew (Feliksów, Mokas, Kąty, Wyczółki i Żuków). Szkoły rywalizowały w siedmiu konkurencjach. Pierwsze miejsce w ostatecznej punktacji zajęła nasza szkoła. Gratulujemy!

Słońce, uśmiech i zabawa
to Dzień Dziecka- jasna sprawa!
A jeśli Dzień Dziecka to przecież musiało być...bajecznie.


1 czerwca 2015 r. boisko Szkoły Podstawowej w Żukowie zamieniło się w kolorowy plac zabaw.

Trampolina ,wodne kule
a na bungee skoki w górę.
Tu zjeżdżalnia taka wielka,
tam koników gama wszelka...


Nie ma się co dziwić, że w dziecięcych oczach widać było jedynie zachwyt. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Przygotowano również tor przeszkód "Alcatraz", przyjechał wóz strażacki, nasi najmłodsi milusińscy mogli zanurzyć się w "morzu"kolorowych piłeczek :-) Na chętnych czekały również  rozmaite konkurencje sportowe m.in. przeciąganie liny, przenoszenie piłek, rzuty karne, czy też biegi sprawnościowe. Naszymi gośćmi, którzy czynnie i z radością uczestniczyli we wszystkich grach i zabawach, byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokasie. Po wszystkich zmaganiach pozostało już tylko  posilić się w szkolnej stołówce, gdzie serwowano potrawy z grilla  i napoje.
Imprezę doskonale prowadził i  sportową atmosferę rozgrzewał znakomity wodzirej pan Damian Bielaszewski, któremu składamy serdeczne podziękowania. Sponsorem imprezy była  gmina Sochaczew.
Nie sposób opisać radości i energii, która  towarzyszyła  dzieciom przez wiele godzin.
Czerwcowy festyn powoli staje się już tradycją naszej szkoły.

Bo wiadoma przecież sprawa,
że w Żukowie -  jest zabawa!


Uczniowie klas IV – VI w dniach od 26 do 29 maja 2015 r. uczestniczyli w wycieczce szkolnej Karkonosze – Praga. Zwiedziliśmy zamek Czocha zbudowany w latach 1241–1247
i Szklarską Porębę. Wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę (szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy 1362 m n.p.m. w pobliżu granicy państwowej
z Czechami), weszliśmy do Wodospadu Kamieńczyka i zobaczyliśmy „Zakręt Śmierci”. Byliśmy w Pradze zwiedzając: Hradczany, Katedrę św. Wita, Most Karola, Rynek, Ratusz
z zegarem Orloj i Vaclavskie Namestie. Odwiedziliśmy też Karpacz  zwiedzając świątynię Wang i w Sobieszowie zobaczyliśmy ruiny murowanego zamku Chojnik wzniesionego w XIV wieku.


29 maja 2015 r. odbyło się rozdanie nagród w XXII Konkursie Plastycznym "Plastek" dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzieży ze szkół gimnazjalnych. Tematem tegorocznej edycji było wykonanie ilustracji do wybranych baśni Hansa Christiana Andersena. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 295 prac z 32 placówek. Bardzo nas cieszy, że wśród wyróżnień w tym konkusie znalazła się praca uczennicy Mai Cichej z klasy II Szkoły Podstawowej w Żukowie. Gratulujemy!

28 maja 2015 r. nasze uczennice wzięły udział w powiatowym etapie Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Sochaczewie. Głównym założeniem tego wydarzenia było zainteresowanie dzieci i młodzieży szeroko pojętą tematyką zdrowia, poprzez połączenie atmosfery zabawy z akcją krzewienia i popularyzowania treści prozdrowotnych. Cele tego przedsięwzięcia to propagowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki nałogów, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, higieny osobistej, higieny jamy ustnej oraz bezpiecznego wypoczynku. Nasze dziewczęta zaprezentowały napisaną przez siebie piosenkę pod tytułem "W zdrowym ciele zdrowy duch" i wypadły tak dobrze, że zajęły I miejsce w kategorii szkół podstawowych (startowało 8 szkół z terenu powiatu sochaczewskiego) czym wywalczyły udział w konkursie wojewódzkim, który odbędzie się 15 czerwca w Siedlcach.
Sercem zespołu była solistka Karolina Bagińska (V klasa), którą wspierał chórek w składzie: Amelia Bielaszewska (IV klasa), Dominika Jagła (IV klasa), Aleksandra Jastrzębska (IV klasa), Wiktoria Kęska (IV klasa), Aleksandra Kluczyk (V klasa) i Patrycja Tomczyk (V klasa). O stronę muzyczną zadbała pani Jolanta Rogowska. Niezwykle ważny był układ choreograficzny z występem trzech dziewczynek z kołami hula-hop. Były to: Zuzanna Małkowska (IV klasa), Emilia Głuchowska (VI klasa) oraz Klaudia Kostrzewa (VI klasa). Układ przygotowała pani Anna Gałązka.
Serdecznie gratulujemy występu i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!
Zapraszamy również do galerii na fotorelację z etapu powiatowego.

25 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole kolejny egzamin z praktycznej jazdy rowerem dla uczniów klasy IV. Polegał on na pokonaniu toru przeszkód przygotowanego pod czujnym okiem aspiranta Mariusza Józikowskiego z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Zapraszamy do naszej galerii, w której można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Dnia 21 maja 2015 r. uczniowie klasy II, III, IV, V, i VI reprezentowali naszą szkołę w IX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym pt. „Zostań Mistrzem Ortografii”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Śladowie. Tym razem również nie obyło się bez nagród i wielkich uśmiechów na twarzy.
Oto zestawienie wyników:
Kl II
Maja Grochocka – I miejsce
Kl III
Weronika Grzelak – III miejsce
Kl IV
Wiktoria Kęska- I miejsce
Piotr Kubiszewski – II miejsce

Kl V
Jakub Błoński – I miejsce
Wiktoria Kamińska – II miejsce

Kl VI
Klaudia Kostrzewa – II miejsce
W konkursie wzięło udział jeszcze dwóch uczniów naszej szkoły – Adrian Sałaciński z klasy II i Jakub Sałaciński z klasy III, którzy zajęli (choć nie nagradzane) IV miejsce.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów!


15 maja 2015 r.
, już po raz siedemnasty, odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 miejsko-gminny konkurs ortograficzny „ Małe Dyktando” pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew. Uczestniczyli w nim uczniowie z następujących szkół: SP 2, SP 3, SP 4, SP 7, SP w Kątach, SP w Żukowie. Byli to głównie reprezentanci klas trzecich oraz jedna uczennica z klasy drugiej.
Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach tj. indywidualnie i zespołowo. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary dla szkół, a także nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta. Indywidualnie, za zdobyte miejsca uczniowie nagradzani byli medalami - złotym, srebrnym i brązowym oraz nagrodami książkowymi, których fundatorem był Wójt Gminy Sochaczew.
W kategorii zespołowej uczniowie naszej szkoły wywalczyli puchar za  III miejsce.
W kategorii indywidualnej Weronika Grzelak zajęła III miejsce. Najmłodszą uczestniczką zmagań ortograficznych była uczennica z klasy II naszej szkoły Maja Grochocka. Nagrodzonym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w ortograficznych zmaganiach.


14 maja 2015 r. w Gminnym  Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Młodzieszynie nastąpiło rozstrzygnięcie  XIX Mazowieckiego  Przeglądu Twórczości Artystycznej WIKTORIANY. Tematem konkursu był „Witraż – siła światła i koloru”.
Udział wzięło w nim 16 placówek szkolnych – szkoły podstawowe z Nowej Suchej, Żukowa, Kęszyc, Młodzieszyna, Humina, Bolimowa, Teresina i Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Młodzieszynie oraz gimnazja – z Wymysłowa, Nowej Suchej, Bolimowa, Teresina, Iłowa, Młodzieszyna, Kątów oraz nr 1 z Sochaczewa.
Jury, w skład którego wchodzili Agnieszka Żwirska i Marek Żwirski – artyści, twórcy witraży, Barbara Jachimowicz, znana sochaczewska malarka i Maria Hryniewiecka – dyrektor GOKSiR, doceniło prace naszych uczniów: III miejsce zajęli uczniowie IV klasy – Wiktoria Kęska i Dawid Stefaniak  oraz wyróżnienie otrzymał uczeń V klasy Patryk Marcinkowski. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych.

Z okazji Dnia Otwartych Koszar w dniu 8 maja 2015 r. Dowództwo 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej odwiedziły dzieci klas IV – VI z naszej szkoły. Byliśmy świadkami uroczystego apelu z okazji 70-lecia zakończenia II Wojny Światowej podczas którego wręczane były medale oraz wyróżnienia. Mogliśmy zobaczyć pokaz sprzętu
i uzbrojenia wojskowego będącego na wyposażeniu brygady oraz podległych dywizjonów,
a było co oglądać.
37 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej wystawił elementy przeciwlotniczego zestawu rakietowego NEWA, gdzie dzieci z bliska mogły zobaczyć stację naprowadzania rakiet, dotknąć pulpitu naprowadzania rakiet, usiąść na fotelu kierowcy wyrzutni rakietowej, przyjrzeć się z bliska ponad sześciometrowej rakiecie oraz armacie przeciwlotniczej ZU 23-2.
38 dywizjon zabezpieczenia Obrony Powietrznej pokazał przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy GROM wraz z urządzeniem treningowym. Ponadto dzieci mogły przyłożyć się do strzelania z „kałacha” na urządzeniu treningowym „Cyklop”.

W dniu 8 maja 2015 r. odbyło się w naszej szkole, w ramach programu profilaktycznego B&N (B - jak Bezpieczny i N – jak Niechroniony), spotkanie z przedstawicielami policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Brali w nim udział wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Obecny był także wójt Gminy Sochaczew - p. Mirosław Orliński.
 Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną na temat bezpieczeństwa i zasad programu przygotowaną przez policjantów z KPP w Sochaczewie. Następnie omówiono znaczenie telefonów alarmowych oraz przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy, nad czym czuwali pracownicy SOR. Zajęcia na fantomie cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Strażacy podkreślali ogromne znaczenie bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz współpracę pomiędzy poszczególnymi służbami medycznymi. Wójt Gminy wraz
z panią dyrektor szkoły Ewą Kamińską osobiście wręczyli opaski odblaskowe uczniom naszej szkoły.
Potem uczniowie mogli zwiedzić radiowóz i motocykl policyjny oraz wóz strażacki, przyjrzeć się wyposażeniu tych pojazdów, zgłębić tajniki pracy naszych gości, którzy pełnią tak trudną i odpowiedzialną służbę.

Dnia 29 kwietnia 2015 r. dzieci z klas 0A i 0B, wybrały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E. Wedel w Warszawie na czekoladowe warsztaty. Dzieci miały okazję dowiedzieć się różnych ciekawostek o czekoladzie. Mogły skosztować pitną czekoladę oraz spróbować sił w samodzielnej dekoracji torcików. Była to niezwykła i słodka przygoda. Następnie udaliśmy się do sortowni listów i paczek Poczty Polskiej w Warszawie. Dzieci zostały oprowadzone po hali przez pracownika poczty. Miały okazję zobaczyć jaką drogę musi przebyć paczka czy list od nadawcy do odbiorcy. Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone.

W dniu 25 kwietnia 2015 r. harcerze z 15 Drużyny Harcerskiej z Żukowa wzięli udział w IV Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Spirala” zorganizowanym przez 1 DH im. o. M. Kolbe oraz Hufiec ZHP Sochaczew.
Harcerze spotkali się na scenie filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Boryszewie i mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych w piosenkach, w których przewija się motyw kolorów. Do udziału w festiwalu zgłosiło się 14 drużyn działających na terenie hufca Sochaczew – od zuchów i harcerzy, po wędrowników, starszyznę oraz instruktorów ZHP.
Każda z drużyn miała za zadanie przygotować dwa utwory - wybraną z listy organizatorów piosenkę o kolorach oraz dowolną piosenkę harcerską. 15 Drużyna zaśpiewała utwór Janusza Laskowskiego pt. „Kolorowe jarmarki” i piosenkę harcerską „Widnokręgi”. Wszyscy spisali się doskonale, a występom towarzyszył głośny doping licznie zebranej publiczności oraz atmosfera harcerskiego ducha. Na zakończenie komendant Hufca ZHP Sochaczew hm. Krzysztof Wasilewski wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy oraz pamiątkowe statuetki - nutki wyrzeźbione w drewnie przez sochaczewskiego artystę Jana Piątkowskiego.
Drużynowy Zbigniew Tempczyk

22 kwietnia 2015 r. w ramach projektu „Trzymaj formę” w naszej szkole odbył się dzień, którego głównym celem była promocja zdrowego stylu życia, trwała zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie zainteresowania dzieci i młodzieży aktywnością podczas każdego dnia. Całość przygotowała i zaprezentowała Anna Gałązka- nauczycielka wychowania fizycznego.
Uczniom klas I-VI przedstawiona została prezentacja służąca zwiększeniu wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Ponadto dostarczyła wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych, a także kształtowanie postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia. Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne na sali gimnastycznej w trakcie których dzieci przygotowały plakaty: piramidę żywieniową, talerz zdrowej żywności, śmietnik niezdrowej żywności itp. Dodatkowo wszystkie klasy z wychowawcami rozpisały menu na cały dzień.
Nasze zajęcia służyły propagowaniu zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.
Program organizuje: Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

18 marca 2015 roku klasa II zaprezentowała uczniom klas młodszych przedstawienie pt. „Godzina duchów”. „Duchy” występujące na klasowej scenie zapraszały młodszych kolegów do aktywności fizycznej niezbędnej do zachowania kondycji i zdrowia. Zachęcały również do dbania o zęby i systematycznych wizyt u dentysty. Występ okraszony był ruchem, tańcem i piosenkami o tematyce zdrowotnej. Na zakończenie goście obejrzeli pokaz prawidłowego szczotkowania zębów oraz poznali zasady zdrowego żywienia. Wszyscy wiele się nauczyli a przy okazji bawili się wyśmienicie.


W dniu 20 i 21 lutego 2015 r. harcerze 15 Drużyny Harcerskiej, podobnie jak tysiące harcerzy
i skautów na całym świecie, obchodzili Dzień Myśli Braterskiej.
Ogólnoskautowe święto ustanowione na dzień 22 lutego w dniu narodzin jego twórcy Roberta Baden-Powella i jego żony Olave jest okazją do wspólnych zbiórek, wymiany życzeń, kartek oraz właśnie ciepłych myśli z innymi. To również okazja do tego by choć przez chwilę zatrzymać się i pomyśleć
o harcerstwie – czym jest i o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.
15 Drużyna Harcerska wraz z 4 Sochaczewską Drużyna Harcerską „Koniczyna” i 17 Drużyną Harcerską spotkały się na biwaku zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie. Na wieczorne świeczkowisko przybyli także instruktorzy: zastępca Komendanta Hufca Sochaczew hm. Julian Tasiecki i pwd. Elżbieta Boczkowska. Spotkanie przy harcerskich piosenkach poprzedzono projekcją filmu dokumentalnego poświęconego postaci Naczelnego Skauta Świata Roberta Baden-Powella. Uroczystość zakończyła się złożeniem przyrzeczenia harcerskiego czterech nowych druhów (z 15 DH dh Aleksandra Kluczyk, dh Katarzyna Wacławiak, dh Patryk Marcinkowski), które tym samym dołączyły do grona pełnoprawnych członków Związku Harcerstwa Polskiego. Podsumowaniem spostrzeżeń i wiadomości dotyczących święta każdego harcerza i każdego skauta na świecie było wykonanie wspólnych plakatów oraz udział w grze terenowej.
oprac. Drużynowy 15 DH Zbigniew Tempczyk

Wielkim sukcesem naszych zawodników zakończył się rozgrywany 19 lutego 2015 r. w Kątach Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej. Zespół w składzie: Eryk Górzyński (VI), Mikołaj Małkowski(VI), Oskar Tomaszewski (VI), Piotr Ziąbski (VI), Paweł Kołodziejczak (V), Piotr Łażewski (V), Kacper Skorupski (V), Jakub Sobczak (V), Łukasz Blasiak (IV), Kacper Kaźmierski (IV) i Piotr Jesiołowski (III) prowadzony przez pana Waldemara Dudę wygrał Turniej, pokonując w Finale zespół ze SP w Gawłowie. Warto dodać, że najmłodszy w naszej drużynie Piotr Jesiołowski był również najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu i i całych zawodów  zdobywając 5 bramek! Gratulujemy!

W dniu 19 lutego 2015 r. gościliśmy w naszych szkolnych murach p. Marcina Jóźwika, który przedstawił program muzyczny pt. "Rola improwizacji w życiu - nie taki Jazz straszny jak go malują". Tym razem mieliśmy okazję posłuchać utworów wielkich romantyków Ludwika van Beethovena i Fryderyka Chopina w nowoczesnych jazzowych aranżacjach. Uczniowie wszystkich klas brali udział w zabawach muzycznych, w których musieli wykazać się skupieniem i wyczuciem rytmu. Na koniec spotkania była chwila relaksu przy utworze "Summertime" Georga Gershwina, nazywanego "królem jazzu". Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację ze spotkania.

Dnia 17 lutego 2015 r. w klasie 0b odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny, po którym wręczyły przygotowane przez siebie upominki.
W zorganizowaniu uroczystości duży wkład mieli rodzice, którzy postarali się o piękne stroje dla dzieci oraz przygotowali słodki poczęstunek dla babć i dziadków. Wieczór upłynął w miłej i ciepłej atmosferze.

Tradycyjna Zabawa Karnawałowa odbyła się w naszej szkole w piątek 6 lutego 2015 r. Od godziny 16 bawiły się wszystkie maluchy z klas 0 - III, a o godzinie 17.30 dołączyły klasy starsze. Zabawę poprowadził pan Damian Bielaszewski, który zabrał uczniów w podróż muzyczną poprzez kraje
i kontynenty. Na fotorelację z tego wydarzenia zapraszamy do naszej galerii.

W dniach 19 - 23 stycznia 2015 r. zorganizowaliśmy "Ferie w szkole", czyli wypoczynek dla naszych uczniów pod opieką nauczycieli. Uczniowie mieli okazję skorzystać ze szkolnej sali gimnastycznej, gdzie brali udział w:
- aerobiku (w tym układ przygotowany do muzyki, wzmocnienie z małymi piłeczkami, masaż piłkami
w parach);
- torze przeszkód indywidualnie na czas (zastosowane elementy: przewrotu, czołgania, wspinaczki, rzut do celu itp.);
- zawodach w "Dwa ognie";
- quizie sportowym.
Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć również wyjazdu na basen, lodowisko czy do "Bajlandii" (klasy 0 - 2), gdzie zarówno dziewczynki jak i chłopcy chętnie zjeżdżali do basenu z piłkami i skakali na dmuchanym zamku.
Na fotorelację z ferii zimowych zapraszamy do naszej galerii.

Dnia 11 stycznia 2015 r. odbył się kolejny już, 23  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Wolontariusze z 15 Drużyny Harcerskiej w Żukowie pod opieką drużynowego Zbigniewa Tempczyka i druhny Agnieszki Grzelak kwestowali w szkole i na ulicach Sochaczewa. Udało się zebrać 1888,38 zł.

Dnia 18 grudnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole bożonarodzeniowe kolędowanie. Na wspólne śpiewanie przybył proboszcz parafii p.w. św. Józefa Robotnika  w Chodakowie ksiądz Józef Staszewski oraz rodzice i uczniowie. O godzinie 12 na sali gimnastycznej naszej szkoły, która na ten dzień zmieniła się w scenę koncertową, poszczególne klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Na zakończenie uroczystości zaśpiewali też wspólnie nauczyciele
i pracownicy szkoły, po czym ksiądz proboszcz i pani dyrektor Ewa Kamińska złożyli życzenia dla całej społeczności szkolnej i lokalnej.
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z tej uroczystości.

Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowych Wróżb. Uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości” i wybrali ku temu przedpołudnie 28 listopada 2014 r. Wróżki i Czarodzieje z klasy IV, V i VI wprowadzili zebranych w tematykę obchodów Andrzejek. 
Na uczniów klas 0 - VI szkoły podstawowej w Żukowie, nauczycieli i innych pracowników szkoły czekały specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków uczniowie dowiedzieli się co czeka ich w najbliższej przyszłości. Nie zabrakło oczywiście wróżenia z kart i ręki. Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, czy poznać imię przyszłej sympatii. Na zakończenie wspólnych wróżb zleciały się Czarownice (nauczycielki) i wraz z wróżkami życzyły wszystkim spełnienia marzeń i częstszych pobytów w Krainie Fantazji.
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

21 listopada 2014 r.
kolejny raz gościliśmy w naszych murach p. Marcina Jóźwika, który przedstawił swój nowy program muzyczny pt. "Muzyka polska". Wszyscy uczniowie i nauczyciele chętnie wzięli udział w niezwykłej podróży muzycznej poprzez tradycję i historię naszej ojczyzny.
Zapraszamy do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

15 listopada 2014 r.
po raz drugi wystartował spod naszej szkoły Bieg Sztafetowy Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. W biegu udział wzięli nasi nauczyciele i uczniowie.
Zapraszamy do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

W dniu
 13 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V  oraz członkowie 15 Drużyny Harcerskiej z Żukowa pod kierunkiem Pana Zbigniewa Tempczyka zaprezentowali ciekawą inscenizację. Uroczystość została wzbogacona odśpiewaniem przez chór szkolny pieśni legionowych i patriotycznych. Nad oprawą muzyczną czuwała Pani Jolanta Rogowska.
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z uroczystości.

6 listopada 2014 r. w klasie pierwszej zapachniało pysznymi kanapkami przygotowanymi samodzielnie przez uczniów.

Prace rozpoczęliśmy od umycia rąk oraz przyniesionych produktów. Następnie dzieci przystąpiły do robienia kanapek. Na talerzach zrobiło się kolorowo. Uczniowie dbali aby każda kanapka nie tylko ładnie wyglądała ale była też smaczna i przede wszystkim zdrowa. Po pracy przyszła pora na jedzenie przygotowanych pyszności. Pierwszoklasiści nie zapomnieli o swoich kolegach i koleżankach ze szkoły oraz nauczycielach. Częstowali wszystkich, a kanapki ,,schodziły jak świeże bułeczki”.

Zapraszamy do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

31 października 2014 r. w klasach 0A i 0B odbyła się zabawa z okazji Halloween.

Zapraszamy do galerii na fotorelację z zabawy.

23 października 2014 r. był dniem, w którym klasy I - III udały się na wycieczkę do Płocka.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wycieczki.

22 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej.

Zapraszamy do naszych aktualności na szczegółową relację z tej uroczystości oraz na fotorelację do galerii.

Utworzyliśmy również zakładkę pt. "Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej" gdzie znajduje się film z części artystycznej tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

15 października 2014 r. był dniem szczególnym i ważnym dla całej społeczności szkoły w Żukowie, a w szczególności dla uczniów klasy 1, ich rodziców i nauczycieli. Tego dnia pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie, w obecności honorowych gości: pani dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego – Bogumiły Cieślak oraz wójta Gminy Sochaczew – Mirosława Orlińskiego. Uroczystość rozpoczął dostojny polonez w wykonaniu uczniów klasy 1. Dzieci prezentowały również swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Należy tu wspomnieć o dużym zaangażowaniu uczniów klasy 4, którzy uświetnili przedstawienie swoim udziałem. Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor Ewa Kamińska oraz wójt pan Mirosław Orliński dokonali pasowania oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Licznie zgromadzeni rodzice zadbali również o słodki poczęstunek.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym, gościom.

Zapraszamy do galerii na fotorelację z pasowania pierwszoklasistów.

Anna Łapczyńska, Jolanta Rogowska – wychowawczynie klas pierwszych

Święto Komisji Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Uczniowie składają wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów.

W dniach 10 - 12 października 2014 r. 15 Drużyna Harcerska z Żukowa wraz z 4 Sochaczewską Drużyną Harcerską „Koniczyna” uczestniczyła we wspólnym biwaku w Kampinosie. Celem biwaku było propagowanie postawy zgodnej z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim oraz przybliżenie harcerzom tematyki związanej z 70 rocznicą upadku Powstania Warszawskiego, które trwało, aż 63 dni. Podczas biwaku między innymi oddaliśmy hołd poległym żołnierzom września 1939 roku z armii „Poznań” i „Pomorze” na  cmentarzu wojennym w Granicy, wzięliśmy udział w grze terenowej: „Kampinoskie szlaki” i uczestniczyliśmy w harcerskim świeczkowisku. Podczas nocnego alarmu pod dębem „Pomnikiem Przyrody” dh Mateusz Bardziński i dh Bartłomiej Tempczyk z naszej drużyny złożyli przyrzeczenie harcerskie, które odebrała i krzyże wręczyła dh pwd. Marta Wrocławska sam. Na zakończenie biwaku obydwie drużyny w parafialnym kościele w Kampinosie (konsekrowanym w 1791 roku) uczestniczyły we Mszy świętej.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z biwaku.

dh drużynowy Zbigniew Tempczyk

10 października 2014 r. gościliśmy w 2 klasie panią Katarzynę Jakubowską - weterynarz z Centrum Weterynaryjnego w Sochaczewie. Pani opowiadała nam o swojej pracy i pokazywała narzędzia, którymi posługuje się w swoim zawodzie. Mogliśmy obejrzeć np. laryngoskop, stazę, otoskop, termometr, lampę Wooda oraz słuchaliśmy stetoskopem bicia własnego serca. Oglądaliśmy pod mikroskopem preparaty z nabłonka i krwi. Zaciekawiły nas zdjęcia RTG. To była fascynująca i pouczająca lekcja.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z lekcji

oprac. Małgorzata Sylwestrzak

W dniu 9 października 2014 r. gościliśmy w naszej szkole panią policjantkę sierż. sztab. Justynę Mikołajczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, która przypomniała naszym uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było bardzo ciekawe i sprowokowało uczniów do licznych pytań z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze oraz pracy policjanta.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

Uczniowie klasy 2 pod kierunkiem pani Małgorzaty Sylwestrzak przygotowali spektakl p. t. "Jesienny Bal", który pokazali 7 października 2014 r. dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

Zapraszamy do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

Dnia 22 września 2014 r. klasy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do Zoo w Płocku oraz sali zabaw „Happy Park” w Stróżewku. Wyjazd miał na celu integrację oddziałów przedszkolnych. Dzieci miały okazję obejrzeć na żywo różne zwierzęta. Wizyta w Sali zabaw dostarczyła mnóstwa atrakcji, dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wycieczki.

19 września 2014 r. w godzinach od 10:00 do 12:30 już po raz kolejny przeprowadzona została akcja „Sprzątania Świata”. W tej szczytnej akcji wzięli udział uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie.
Celem akcji jest dbałość o wizerunek najbliższej okolicy, a także promowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a biorąc pod uwagę fakt, iż łącznie wzięło w niej udział około 50 uczniów, to już po niespełna dwóch godzinach sprzątania zapełniono zebranymi odpadami 40 dużych worków.
Efekty przeprowadzonej akcji można było dostrzec gołym okiem, gdyż wybrane tereny zostały wraz z końcem działań uprzątnięte. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” wyrazili również nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne a okoliczni mieszkańcy sami zadbają o czystość w swojej najbliższej okolicy.
Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!

Zapraszamy do galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

W dniach od  12 do 14 września 2014 r. druhny i druhowie z 15 Drużyny Harcerskiej wzięli udział w 44 Mazowieckim Rajdzie Szlakami Walk nad Bzurą organizowanym przez Hufiec ZHP w Sochaczewie. Był to czas wspaniałej przygody, poznawania okolicy poprzez fizyczne sprawdzenie się w „Harcerskim stylu życia”. Gra terenowa podczas Rajdu miała na celu upamiętnienie 75 rocznicy Bitwy nad Bzurą 1939 roku. Dla drużyny był to czas wyjątkowy ponieważ pierwsi jej członkowie, tj.: dha Wiktoria Kamińska, dha Weronika Wiśniewska, dh Jakub Błoński, dh Paweł Kołodziejczak, dh Bartosz Matuszewski i dh Patryk Słoma podczas uroczystego Apelu za poległych, na przeprawie w Witkowicach powtórzyli za harcmistrzem Krzysztofem Wasilewskim: „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”. Tymi słowami złożyli przyrzeczenie i otrzymali krzyże harcerskie stając się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego.
Zapraszamy do galerii na fotorelację z Rajdu.

W środę 10 września 2014 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się kolejne już spotkanie z muzykiem panem Marcinem Jóźwikiem. Tym razem pan Marcin zaprezentował nam cykl pięknych melodii pod tytułem "Muzyka Filmowa".
Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z tego wydarzenia.

W poniedziałek 1 września 2014 r. odbyło się rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.