Rok szkolny 2013/2014


ROK SZKOLNY 2013/2014


W piątek 27 czerwca 2014 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014. Po wysłuchaniu hymnu szkolnego i krótkiej przemowie pani dyrektor Ewy Kamińskiej pożegnali się z nami uczniowie klasy 6 podczas krótkiego występu artystycznego. Następnie rozdane zostały wyróżniającym się w nauce uczniom nagrody po czym klasy udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy rozdali świadectwa oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego i pożegnali się z uczniami.

W dniu
24 czerwca 2014 r. uczniowie klas 1 i 2 bawili się podczas całodniowego pikniku w Gospodarstwie Agroturystycznym "Almara".

23 czerwca 2014 
r.
w naszej szkole odbył się Bal, na którym bawili się uczniowie klas 5 i 6.

W dniach 17 i 18 czerwca 2014 r. odbyła się szkolna wycieczka do Kazimierza Dolnego. Wzięli w niej udział uczniowie 3 i 4 klasy Szkoły Podstawowej w Żukowie.
Zwiedziliśmy Kazimierz w formie gry miejskiej pt "Malarz Kajetan w Kazimierzu Dolnym", Muzeum Nietypowych Rowerów koło Puław. Mogliśmy osobiście wypróbować rowery poziome, cyrkowe i inne.
Spacerowaliśmy wąwozem "Korzeniowy Dół" zaliczanym do największych w Europie. Rejs statkiem pozwolił nam podziwiać przepiękną panoramę Kazimierza Dolnego, ruiny zamku w Janowcu oraz wiatrak w Mięćmierzu.
Nocowaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym "Oblasówka". Na terenie tegoż ośrodka graliśmy w piłkę i bawiliśmy się z animatorem wycieczki w grę Wielkoformatową "Kolorowa Polska".
Atrakcją wycieczki była dyskoteka "hawajska", którą poprowadził nasz rodzic pan Damian Bielaszewski. To była super zabawa.
Wracaliśmy do domu zadowoleni i szczęśliwi. Szkoda, że ta wycieczka trwała tak krótko.

Dnia 16 czerwca 2014 r. odbył się Festyn Rodzinny na boisku przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia w zakładce "Aktualności".

W dniach 13 i 14 czerwca 2014 r. 15 Drużyna Harcerska z Żukowa wraz z 66 D.H. „Knieje” i 3 G.Z. „Tęczowa Gromada” uczestniczyła we wspólnym biwaku w Młodzieszynie. Celem biwaku było propagowanie postawy zgodnej z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim oraz przybliżenie zuchom i harcerzom tematyki związanej z 70 rocznicą bitwy o Monte Cassino.

Dnia 12 czerwca 2014 r. zespół redakcyjny gazetki szkolnej "Żuczek" otrzymał wyróżnienie w konkursie "Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji". Gratulujemy!

Dnia
11 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Ananasy z naszej klasy". Program artystyczny został przygotowany przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego "W. A. Ż. K. A." i dedykowany uczniom klas młodszych z okazji Dnia Dziecka. Przedstawienie przebiegło w bardzo miłej, wesołej i rozśpiewanej atmosferze. Starsi uczniowie złożyli swoim młodszym koleżankom i kolegom najserdeczniejsze życzenia: dużo uśmiechu oraz spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.
oprac. I. Tomaszewska

W dniach
14-15 maja 2014 r. w naszej szkole odbywały się zawody piłki siatkowej dziewcząt i chłopców na szczeblu gminnym. Nasze dziewczęta zajęły II, a chłopcy I miejsce. Gratulujemy. Zapraszamy do galerii na fotorelację z zawodów.

9 maja 2014 r. uczeń klasy IV Mateusz Bardziński otrzymał wyróżnienie na XVIII Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Wiktoriany - 2014, za wykonanie przepięknego witraża z papieru. Gratulujemy! Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Młodzieszyn.

W dniu
29 kwietnia 2014 r. odbyła się już czwarta zbiórka 15 "próbnej" Drużyny Harcerskiej przy Szkole Podstawowej w Żukowie. Był to bardzo ważny dzień dla drużyny ponieważ w tym to dniu nastąpiło uroczyste wręczenie przez drużynowego pana Zbigniewa Tempczyka druhnom i druhom chust harcerskich. Na fotorelacje ze zbiórki zapraszamy do naszej galerii.

Dnia
29 kwietnia 2014 r. odbył się  II Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" dla klas 3 szkół podstawowych w SP w Janowie. W konkursie udział brali także nasi uczniowie - Piotr Kubiszewski i Wiktoria Kęska pod opieką wychowawcy pani Jolanty Rogowskiej. Piotr Kubiszewski zajął 3 miejsce w Konkursie, a Wiktoria Kęska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy. Zdjęcia laureatów i dyplomów do obejrzenia w naszej galerii.

Na kilka dni przed Wielkanocą w I klasie odczuwało się klimat zbliżających się świąt. Pierwszaki uczyły się wierszy i piosenek o tematyce wielkanocnej., poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne, malowały i ozdabiały jajka. Przygotowały też dekoracje świątecznych stołów. Ogromną radość sprawiło wspólne przygotowanie dużych wielobarwnych pisanek z kartonu. Każdy chciał choć przez chwilę poczuć się jak mega-pisanka.
oprac. mgr Małgorzata Sylwestrzak

W dniu 15 kwietnia 2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie muzyczne z panem Marcinem Jóźwikiem pt. "Muzyka relaksacyjna". Koncerty są organizowane cyklicznie i zawsze wywołują radość u naszych dzieci. Na szczegółową fotorelację zapraszamy do galerii.

Dnia 9 kwietnia 2014 r odbył się turniej matematyczny klas IV-VI w ramach święta matematyki. Sala gimnastyczna udekorowana była zabawnymi cyframi wykonanymi przez uczniów naszej szkoły. Dzieci ubrane były w stroje z liczbami i figurami geometrycznymi.
Uroczystość rozpoczęła się prezentacją klas. Każda z nich wymyśliła swój okrzyk, plakat oraz piosenkę o matematyce.
Turniej składał się z pięciu konkurencji:
- zagadki matematyczne dla wylosowanego ucznia,
- skojarzenia matematyczne,
- szacowanie liczbowe,
- obliczenia pamięciowe,
- podanie jak największej ilości piosenek zawierających w nazwie liczby.
Pierwsze miejsce zajęła klasa VI. Gratulujemy.
Zapraszamy na fotorelację do naszej galerii.

Dnia 14 marca 2014 r. z okazji Dnia Kobiet uczestnicy koła teatralnego "W.A.Ż.K.A." zaprezentowali historię pewnego mężczyzny.
Adam żył w błogim, niczym nie zakłóconym spokoju i szczęściu. Jednak pewnego dnia poczuł się strasznie samotny i Bóg zesłał mu... No właśnie, zamiast jednej, miłej, cichej Ewy na scenie pojawiło się wiele głośnych, zmiennych, hałaśliwych i nieobliczalnych kobiet! Co gorsze Ewy miały własne zdanie na każdy temat a inteligencją zdecydowanie przewyższały Adama. Który mężczyzna by to zniósł?...
Na fotorelacje ze spektaklu zapraszamy do naszej galerii.

Dnia 14 lutego 2014 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie walentynkowe pt. „Sercowe perypetie wybrednego księcia Adriana”. Niestety w ostatniej chwili książę Adrian rozchorował się i zastąpił go równie wybredny książę Jakub. Ku rozpaczy królowej matki  Jakub nie mógł zdecydować się na żadną z kandydatek. Czerwony Kapturek był dla niego zbyt czerwony, Calineczka zbyt szczupła, a dziewczynka z zapałkami wydawała mu się zbyt niebezpieczna... Nawet Magiczne Zwierciadło straciło już cierpliwość. Sytuację uratowało pojawienie się Oli z VI b, która szczęśliwie okazała się IDEALNA! Krótki spektakl w wykonaniu koła teatralnego „W.A.Ż.K.A.” szczerze rozbawił publiczność.

30 stycznia 2014 r. w klasie 0B odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Święto to, to dzień niezwykły, nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Były wiersze, piosenki oraz pokazy taneczne. Na koniec przybyli goście zostali obdarowani przez swe wnuki własnoręcznie wykonanymi laurkami. Ten szczególny dzień przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Rodzice po raz kolejny wykazali ogromne zaangażowanie przygotowując słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych uczestników imprezy.
oprac. Anna Łapczyńska


Dnia 17 stycznia 2014 r. koło teatralne "W. A. Ż. K. A." z naszej szkoły odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Dzieci zaprezentowały bożonarodzeniowe Jasełka, złożyły życzenia noworoczne oraz zaśpiewały wspólnie z pensjonariuszami kolędy. Spotkanie to wzruszyło wszystkich również dzieci. Zapraszamy do Galerii na fotorelację z odwiedzin.

Dnia 18 grudnia 2013 r. w naszej szkole zostały zorganizowane Jasełka szkolne. Na relację zapraszamy do działu Aktualności oraz do Galerii na fotoreportaż z przedstawienia.

W dniu 11 grudnia 2013 r. w klasie 0B zorganizowane zostało ,,Spotkanie Mikołajkowe”. W tym dniu dzieci zaprezentowały się przed swoimi najbliższymi w przedstawieniu pt.:,,Zmartwienie Śnieżynek”. Pojawiła się dekoracja z rozgwieżdżonym niebem, Mikołajem oraz choinką. Po ich występie naszą klasę odwiedził długo wyczekiwany gość – ,,Święty Mikołaj”, który rozdał dzieciom prezenty. Dzięki szczególnemu zaangażowaniu rodziców został przygotowany poczęstunek.  
Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom za ich zaangażowanie oraz pomoc przy organizacji tej wspaniałej uroczystości.
oprac. Anna ŁapczyńskaDnia 29 listopada 2013 r. klasa I pojechała na wycieczkę do Kołacinka. Pobyt w Krainie Świętego Mikołaja obfitował w wiele atrakcji: spacer ze Śnieżynką po krainie bajek, zwiedzanie domu Dziadka Mroza, oglądanie filmów o tematyce świątecznej, poszukiwanie magicznej gwiazdki, wizyta w mennicy Św. Mikołaja, wysyłanie gwiazdki spełniającej życzenia do nieba, wykonywanie kartek o tematyce świątecznej. Miłym akcentem wycieczki było otrzymanie prezentów od Mikołaja. Wesołe spotkanie ze świętym oraz zabawy w jego krainie na długo pozostaną w naszej pamięci.

29 listopada 2013 r. obchodziliśmy w szkole uroczystości andrzejkowe. Od samego rana, na sali gimnastycznej trwały gorączkowe przygotowania. Licznie zgromadzone wiedźmy, czarownice i cyganki rozstawiły stoły, przy których zebrali się uczniowie, aby poznać swą przyszłość. Największym zainteresowaniem cieszyły się wróżby dotyczące imienia ukochanego/ukochanej, wykonywanego zawodu i przyszłych podróży. Wieczorem, na świetlicy szkolnej uczniowie klas IV, V i VI bawili się na dyskotece andrzejkowej.

19 listopada 2013 r. nasza Szkoła okazała się najlepsza w podsumowaniu Gminnych Zawodów Sportowych w roku szkolnym 2012/2013. Tak wysoka pozycja jest konsekwencją dużego nakładu pracy i zaangażowania naszych uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego - panów Waldemara Dudy i Kamila Wróblewskiego. Poniżej prezentuje się szczegółowa klasyfikacja osiągnięć za rok szkolny 2012/2013:
Zawody Gminne w Mini Piłce Koszykowej 
- dziewczęta I miejsce (Gawłów  27.11.2012)
- chłopcy II miejsce ( Gawłów 28.11.2012)
Zawody Gminne w „Dwa Ognie” - dziewczęta IV miejsce (Feliksów 16.01.2013)
Zawody Gminne w Tenisie Stołowym 
- chłopcy I miejsce  (Wyczółki 23.01.2013)
- dziewczęta IV miejsce (Wyczółki 23.01.2013)
Zawody gminne w Piłce Nożnej Halowej- chłopcy III miejsce (Kąty19.02.2013)
Zawody Gminne w Mini Piłce Siatkowej
- dziewczęta V miejsce (Feliksów 7.05.2013)
- chłopcy II miejsce (Feliksów 8.05.2013)
Turniej Piłki Nożnej klas I-III - chłopcy (Kąty 16.05.2013)
Gminne Zawody Lekkoatletyczne (Wyczółki 29.05.2013)- III miejsce
Gminna Spartakiada ( Kąty17.06.2013) - IV miejsce
Zawody w Mini Piłce Nożnej
- chłopcy II miejsce (Kąty 24.06.2013)
- dziewczęta III miejsce (Kąty 24.06.2013)

We wtorek 19 listopada 2013 r. uczniowie klas 0A i 0B mieli okazję spotkać się z fotografem panem Dariuszem Mondroń. Uczniowie, z zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy fotografa oraz oglądali profesjonalne aparaty cyfrowe i analogowe. Zdjęcia z zajęć można odnaleźć w naszej galerii.

W dniu 12 listopada 2013 r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI  pod kierunkiem Pana Zbigniewa Tempczyka zaprezentowali krótką inscenizację połączoną z komentarzem historycznym i recytacją wierszy. Uroczystość została wzbogacona odśpiewaniem przez chór szkolny pieśni legionowych i patriotycznych. Nad oprawą muzyczną czuwała Pani Jolanta Rogowska.

Dnia  29 października 2013 r. oddziały przedszkolne wybrały się do Centrum Zabaw ,,Bajlandia” w Sochaczewie. Celem wyjazdu było zintegrowanie obu klas. To właśnie podczas zabawy dzieci najłatwiej nawiązują kontakty. Uczniowie doskonale spędzili czas w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu. Zmęczone ale z uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły.

17 października 2013 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie. 

W czwartek 10 października 2013 r. zawitał do naszej szkoły muzyk Pan Marcin Jóźwik z przedstawieniem instrumentalnym pt. "Przyjaciółka Muzyka". W zabawie udział wzięli wszyscy uczniowie z klas 0 - VI. Fotorelacja ze spotkania znajduje się w naszej galerii.

26 września 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem Panem Mariuszem Józikowskim aspirantem w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie. Uczniowie klas 0 - VI zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym - poznali obowiązujące przepisy oraz wskazówki. Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się w naszej galerii.

W piątek 20 września 2013 r. uczniowie klas IV - VI wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Polecamy fotorelację z tego wydarzenia w naszej galerii.

W poniedziałek 2 września 2013 r. odbyło się rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014.