Rok szkolny 2012/2013


ROK SZKOLNY 2012/2013


26 czerwca 2013 r. w sali posiedzeń Rady Gminy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów i pamiątkowych dyplomów dla najlepszych w nauce uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Sochaczew. Wśród wyróżnionych znaleźli się również nasi podopieczni. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii na fotorelację z tej uroczystości.

W dniu 24 czerwca 2013 r. odbyło się w klasie trzeciej rozstrzygnięcie konkursów - z edukacji polonistycznej i matematycznej. Tytuł "Mistrz Ortografii" uzyskał Jakub Błoński, "Mistrz Tabliczki Mnożenia" - Jakub Błoński. W konkursie "Pięknie prowadzę zeszyt" wyłoniono czworo laureatów: Karolina Bagińska, Aleksandra Kluczyk, Miłosz Ciura i Wiktoria Borkowska. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy! Fotorelacja z wręczenia dyplomów w galerii.

oprac. Małgorzata Sylwestrzak

21 czerwca 2013 r. w klasie 0A odbyła się uroczystość Dnia Mamy i Taty. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu pt.: "Cała łąka dla Mamy i Taty". Dzieci przebrane za mieszkańców łąki miały okazję zaprezentować rodzicom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występie nasi "mali artyści" wręczyli przybyłym gościom własnoręczni9e wykonane laurki. Impreza przebiegała w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Dzięki uprzejmości rodziców zorganizowany został słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Fotorelacja z uroczystości w galerii.

oprac. Anna Łapczyńska

W dniu 20 czerwca 2013 r. w klasie 0B miała miejsce niezwykła uroczystość. Zaproszeni na nią rodzice "przenieśli się" na wiosenną łąkę, na której jej mieszkańcy: żaby, bociany, żuki, motyle i biedronki dały przedstawienie połączone ze śpiewem i tańcem. Uroczystość dzieci z klasy 0B przygotowały wraz z wychowawcą p. Dorotą Jóźwik z okazji Dnia Mamy i Taty. Fotorelacja z uroczystości w galerii.

oprac. Dorota Jóźwik

11 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Śladowie przeprowadzono VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pt. "Zostań mistrzem ortografii". Konkurs adresowany był do uczniów z klas I - III, IV - VI szkoły podstawowej.

Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali wytypowani do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym: Wiktoria Kęska, Piotr Kubiszewski, Jakub Błoński, Jakub Sobczak, Jakub Kawczyński, Klaudia Kostrzewa, Jakub Górka, Jakub Cichy, Szymon Górka i Gabriel Obrębski.

Uczestnicy konkursu otrzymali do wypełnienia karty pracy z zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu interpunkcji i ortografii. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną i rozbudzenie wrażliwości językowej. Konkurs wpływał motywująco na dzieci i dał im możliwość osiągnięcia sukcesu. Zadania konkursowe zostały sprawdzone i ocenione przez organizatorów. W każdej grupie wiekowej wytypowano trzech zwycięzców. Nagrody zostały wręczone uczniom przez panią dyrektor Szkoły Podstawowej w Śladowie - Martynę Sawicką.

Nagrody wśród uczniów naszej szkoły otrzymali:

Klasa II:

Piotr Kubiszewski za zajęcie II miejsca

Klasa III:

Jakub Błoński za zajęcie I miejsca

Klasa IV:

Klaudia Kostrzewa za zajęcie I miejsca

Jakub Kawczyński za zajęcie II miejsca

Klasa V:

Jakub Cichy za zajęcie I miejsca

Jakub Górka za zajęcie II miejsca

Klasa VI:

Szymon Górka za zajęcie I miejsca

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy!

oprac. Małgorzata Połeć

Dnia 11 czerwca 2013 r. klasy 0A i 0B wybrały się na wycieczkę do ZOO, które znajduje się w Warszawie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wiele ssaków, ptaków, ryb, gadów i owadów znanych dotychczas tylko z książek lub telewizji. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły zwierzęta takie jak: lwy, tygrysy, słonie, hipopotamy, żyrafy, wielbłądy, bizony i wiele innych. W ZOO dzieci czuły się bardzo swobodnie, chętnie spacerowały i chciały zobaczyć jak najwięcej. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu uczestników przez Gminę Sochaczew.

W naszej galerii znajduje się fotorelacja z wycieczki.

Opracowała: Anna Łapczyńska

W dniach 7 - 9 czerwca 2013 r. uczniowie klas II i III wzięli udział w wycieczce na trasie Bałtów – Wieliczka – Kraków – Ojcowski Park Narodowy. Oprócz dzieci, w wyprawie wzięło udział kilkoro rodziców, a opiekę sprawowały wychowawczynie klas pani Jolanta Rogowska i pani Małgorzata Sylwestrzak.

Pierwszego dnia uczestnicy udali się do Bałtowa k. Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zwiedzali dinopark i prehistoryczne oceanarium.  Wszyscy uczniowie z zachwytem przenieśli się do świata ogromnych gadów, które żyły na Ziemi miliony lat temu. Wielką atrakcją był przejazd amerykańskim autobusem szkolnym podczas safari wśród dzikich zwierząt. Dopełnieniem atrakcji Bałtowa, był park rozrywki z karuzelą łańcuchową, kolejką górską i placem zabaw.

Po tych wielkich emocjach, na koniec dnia wycieczka wyruszyła do Wieliczki, aby przenocować pod ziemią w słynnej Kopalni Soli.

Drugiego dnia uczestnicy pokonali podziemną trasę wycieczkową. Wszyscy zapoznali się z historią Kopalni oraz obejrzeli najpiękniejsze komory solne. Po południu wycieczka udała się do Krakowa, gdzie zwiedzano Wzgórze Wawelskie, Drogę Królewską, Zabytkowe Kamienice, Planty, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieże Ratuszową i Bramę Floriańską.

Trzeciego dnia uczniowie zwiedzali Ojcowski Park Narodowy, pokonując wycieczkową trasę: Źródełko Miłości, Grota Łokietka, Zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa. Po tych atrakcjach uczestnicy zmęczeni i szczęśliwi wrócili autokarem do Żukowa.

Serdecznie zapraszamy na bogatą fotorelację do naszej galerii.

W dniu 7 czerwca 2013 r. uczniowie klasy IV przeszli test praktyczny umiejętności prawidłowego i bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Pod czujnym okiem  policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sochaczewie aspiranta M. Józikowskiego  uczniowie wykonywali precyzyjne manewry, wykorzystując w pełni wiedzę zdobytą na zajęciach technicznych. Uczniowie przygotowywali się prawie rok do egzaminu praktycznego. Poznawali przepisy o ruchu drogowym wraz ze znakami drogowymi oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oglądali filmy pokazujące właściwe zachowanie rowerzysty na drodze oraz rozwiązywali komputerowe testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Wszyscy nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem i powagą podeszli do zajęć i egzaminów, w wyniku czego cała grupa ukończyła kurs i otrzymała pozytywną ocenę. Serdecznie gratulujemy.

W naszej galerii znajduje się fotorelacja z egzaminu praktycznego.

Od dnia dzisiejszego 4 czerwca 2013 r. można już pobrać szkolny zestaw podręczników na rok 2013/2014. Dokument w formacie PDF, jest dostępny w zakładce Wykaz podręczników (na dole lewej kolumny strony).

W dniach 22 - 24 maja 2013 r. uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. W czasie trzech dni uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, z których słynie ten zakątek Polski. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Bałtów, w którym ruszyli śladem dinozaurów. Odwiedzili również Kopalnię krzemienia pasiastego nad rzeką Kamienną w Krzemionkach Opatowskich. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki wspięli się na Górę Świętego Krzyża, zwiedzili klasztor Braci Benedyktynów, w którym znajdują się relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Następnie udali się do miejscowości Kurozwęki, gdzie zwiedzili pałac i ruszyli na safari wśród bizonów. Dzień pełen wrażeń dzieci zakończyły wieczornymi opowieściami grozy, w czasie których uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i poczuciem humoru. Ostatni dzień uczniowie spędzili spacerując po Kielcach. Dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa miasta, zwiedzili Starówkę oraz katedrę pod wezwaniem Matki Bożej. Zgodnie z tradycją, w drodze powrotnej wycieczka wstąpiła do restauracji Mc Donald’s. Wszyscy z wielką niecierpliwością czekają na przyszły rok i kolejne wyprawy pełne wrażeń.

Zapraszamy do galerii na naszą fotorelację z wycieczki.

oprac. mgr Małgorzata Połeć, mgr Katarzyna Smółka, mgr Agnieszka Grzelak

W dniu 21 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej im.