Z życia szkoły10 listopada 2017r.

Uczniowie klas IIIa, IIIb, i IV wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była lekcja muzealna w Pałacu Jana III Sobieskiego  w Wilanowie. Pani przewodnik zaprowadziła nas do Białej Sali, gdzie odbywały się bale. Następnie przeszliśmy do komnat króla Jana III i królowej Marysieńki. Obejrzeliśmy galerię obrazów oraz liczne freski i zdobienia. Pani przewodnik wyjaśniła z czego składa sią strój szlachecki. Jeden z naszych uczniów nawet go przymierzył! Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając obiekt, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Obserwując przebieg doświadczenia oraz jego rezultaty dzieci mogły zrozumieć, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Wyjazd był udany i owocny w nowe doświadczenia.

23 października 2017r. 

obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Promocji Zdrowia”. Celem podjętych działań skierowanych do wszystkich uczniów było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku. Koordynatorami projektu były: p. Anna Gałązka, p. Katarzyna Smółka oraz p. Paulina Kocimska. 

Najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego świętowali wraz z wychowawca p. Moniką Anasiak „Dzień Zdrowej Przekąski”. Degustowali owoce krajowe i egzotyczne, przygotowane w formie szaszłyków oraz urządzili wystawę owoców i warzyw przygotowanych z masy solnej. 

Gościem specjalnym  była pani dietetyk p. Sylwia Matusiak z  „Naturhouse Centrum Dietetyczne”, która podpowiedziała uczniom w jaki sposób dbać o zdrowie oraz jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego odżywiania.

Na zakończenie uroczystości  uczniowie i nauczyciele wykonali ZUMBĘ, której towarzyszyły gromkie brawa. Następnie tanecznym krokiem wszyscy udali się na pyszny i zdrowy obiadek.

20 października

uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie wzięli udział w akcji "Kierowco, nie polujemy na zebrach". Tegorocznym tematem było: "Bezpieczny niechroniony". W tej akcji brali udział najstarsi uczniowie naszej szkoły, czyli klas 6 i 7. Uczestnikom towarzyszyli sochaczewscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Do Spraw Nieletnich, którzy czuwali nad bezpieczeństwem. Uczniowie samodzielnie wykonali transparenty oraz hasła zachęcające do bezpiecznej jazdy. Każdy kierowca otrzymał ulotkę informującą o akcji. Młodzież ubrana była w kamizelki odblaskowe. Złożyła serdeczne życzenia kierowcom biorącym udział w happening'u. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem!

Notatkę opracowali uczniowie klasy siódmej. 

17 października

W naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.Na uroczystość licznie przybyli rodzice i bliscy naszych pierwszoklasistów oraz zaproszeni goście : Wójt Gminy Sochaczew - Mirosław Orliński, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół Bogusława Cieślak.

Z  uśmiechem na twarzach dzieci popisały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i talentem  muzycznym.

Najważniejszym punktem uroczystości było pasowanie na uczniów, którego dokonał pan Wójt oraz złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od uczniów klasy drugiej.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na przygotowany  wcześniej słodki poczęstunek.

3 października 2017

roku klasy 3 A i 3 B wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Sochaczewie a także na warsztaty kulinarne do Pizzerii Da Grasso. Celem wizyty w bibliotece było przybliżenie uczniom funkcjonowania tego miejsca a także zapoznanie z najnowszym księgozbiorem.

Podczas warsztatów kulinarnych dzieci mogły samodzielnie przygotować swoja ulubiona pizzę. Po degustacji  każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.  


29 września

Dnia 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się rozgrywki matematyczne. W jury zasiadali uczniowie z naszej szkoły. Dzieci zdawały ustny egzamin z tabliczki mnożenia, który przeprowadzali ich szkolni koledzy, następnie rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Ostatnia konkurencja sprawdzała  umiejętności rachunkowe oraz sportowe. Wszyscy tego dnia świetnie się bawili.

28 września

W dniu dzisiejszym (28.09.2017 r.) w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy uczniowie. Celem akcji było  promowanie dobrej książki i zadbanie o to, by słowo pisane nie zostało zapomniane.

W klasach O – III czytaliśmy  jedną z baśni braci Grimm pt: „Krasnoludek Tremotino” (org. Rumpelstinskin), natomiast w klasach IV-VII – przezabawną powieść o polskich trzynastolatkach „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”  autorstwa Rafała Kosika.

W klasach 0 – III  baśnię kolejno czytali:

Szymon Grzelak  klasa II

Karina Wolińska klasa III a

Maja Sałacińska klasa III a

Maria Wolińska klasa III a

W klasach starszych fragmenty powieści odczytali: 

Piotr Kubiszewski klasa VII

Wiktoria Kęska klasa VII

Jakub Kęska klasa VII

Radosław Ziętek klasa VII

Natalia Biegus klasa IV

Ostatni fragment utworu odczytał pan Piotr Figut – nauczyciel historii i bibliotekarz w naszej szkole.

Zachęcam wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Sylwia Szymańska

Piotr Figut


27 września

Tego dnia odbył się wyjazd dzieci z Oddziału Przedszkolnego do Centrum Zabaw Happy Park mieszczącym się w Sochaczewie.

W trakcie pobytu maluchy aktywnie spędziły radosne chwile wypełnione zabawami ruchowymi dzięki, którym mogły doskonalić swoje umiejętności manualne oraz koordynację wzrokowo-ruchową, a także zintegrować się z rówieśnikami. Z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych w Centrum Zabaw sprzętów i atrakcji.

Czas spędzony na świetnej zabawie szybko dobiegł końca. Dzieci pełne niezapomnianych wrażeń i emocji, z uśmiechami na twarzach ruszyły autobusem w drogę powrotną do szkoły.


25 września

Dnia 25 września tego roku  odbyła się w naszej szkole prelekcja dla uczniów klas 0-VII na temat bezpieczeństwa. Gościliśmy policjantów sochaczewskiej Komendy Powiatowej Policji tj,: p. Izabelę Pajek, p. Pawła Rymkiewicza oraz p. Damiana Papierowskiego.

Głównym celem spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa połączona z quizem oraz prezentacją filmu. Spangebob  omawia zasady poruszania się po drogach, prawidłowego korzystani z autobusu, zachowania wobec osoby obcej oraz przypomina numery alarmowe.

Nasi uczniowie zarówno ci najmłodsi, jak i najstarsi brali aktywny udział w prezentacji, z zaangażowaniem odpowiadali na pytania. Czekamy na kolejne spotkanie.

22 - 24 września

W dniach 22 - 24 września odbył się XLVII Mazowiecki Rajd Szlakami Walk nad Bzurą,
w którym brali udział harcerze z naszej szkoły.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez: wykonanie piosenki harcerskiej
oraz turystyczno - rajdowej, wymyślenie nazwy, okrzyku  oraz prezentacji patrolu. Najtrudniejsza była  rekonstrukcja archiwalnego zdjęcia z wydarzeń wojennych, do której potrzebne było wiele  rekwizytów.
Rajd rozpoczął się w piątek wieczorem świeczkowiskiem, na którym nastąpiła prezentacja drużyn.
W sobotę  odbyła się gra sprawnościowo-taktyczna, w czasie której uczestnicy wędrowali  pokonując trasę: Brochów- Mistrzewice- Juliopol- Witkowice- Brochów. Po drodze musieli odwiedzić 8 punktów
z przeróżnymi zadaniami, nawiązującymi do wydarzeń Bitwy nad Bzurą.
Wieczorem odbył się apel poległych, złożenie wieńców przy pomniku upamiętniającym wydarzenia
z września 1939r. w Witowicach. Podczas tej uroczystości przyrzeczenie harcerskie złożyli Weronika Kamińska, Julia Szewczyk i Dawid Dąbkowski.
Rajd zakończył się patriotyczną mszą w intencji poległych żołnierzy w Bazylice w Brochowie.

21 września

Wycieczka do Zagrody w Zakrzewie

To była wspaniała wycieczka! 

Pierwszaki razem z drugoklasistami 21 września 2017 roku odwiedziły Zagrodę pełną zwierząt w Zakrzewie. Mimo niesprzyjającej aury wycieczka była bardzo udana. Dzieci miały okazję zobaczyć , pogłaskać i nakarmić różne zwierzęta takie jak: alpaki, króliki, tchórzofretkę, lisa syberyjskiego, kucyka, osła. Pani Paulina ciekawie opowiadała o życiu i zwyczajach tych zwierząt oraz o tym, jak porozumiewają się między sobą. Jednak największy zachwyt wzbudził pokaz tresury dwóch psów: Heksy i  Lajli. Dużą atrakcją był też kulig na kółkach zorganizowany dla nas przez właścicieli zagrody.  Chętnie wrócimy tam znów.

Wychowawczyni klasy I - Marlena Rogowska 

Wychowawczyni klasy II - Małgorzata Sylwestrzak

8 września

Projekt „Gdy bezpiecznie jest wokoło, wówczas wszystkim jest wesoło”

Rok szkolny już rozpoczęty, a wraz z nim wzrasta natężenie ruchu drogowego, zwłaszcza w pobliżu szkół. Po raz kolejny uczymy dzieci jak bezpiecznie  poruszać się po drogach. Szczególną uwagę zwracamy na edukację najmłodszych uczniów, aby ci wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach. W klasie pierwszej i drugiej realizujemy projekt pt. „Gdy bezpiecznie jest wokoło, wówczas wszystkim jest wesoło”. W ramach projektu pierwszaki i drugoklasiści poznali na zajęciach zasady przechodzenia przez jezdnię oraz najważniejsze znaki drogowe, następnie sprawdzali swoje umiejętności na przejściu dla pieszych w pobliżu naszej szkoły. Dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw, w której samodzielnie przygotowywały ulice  wykorzystując drewniane znaki drogowe.  Dzieci łączyły odpowiednie znaki z ulicami z pierwszeństwem, z zakazami wjazdu, drogami dla rowerów itp. Będą również uczyć się  wierszy i piosenek związanych z tematyką bezpieczeństwa oraz wykonają prace plastyczne i techniczne. 

„Na chodniku przystań bokiem, 

popatrz w lewo bystrym wzrokiem,

skieruj w prawo wzrok sokoli,

znów na lewo spójrz powoli. 

Jezdnia wolna -

więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie” 

W. Chotomska

Wychowawczyni I klasy – Marlena Rogowska

Wychowawczyni II klasy – Małgorzata Sylwestrzak

Nauczycielka w-f – Anna Gałązka

5 września

Co słychać w drugiej klasie?

Jesteśmy już uczniami drugiej klasy. Miło wspominamy minione wakacje – zapraszamy do naszej fotogalerii.

4 września

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018