Z życia szkoły


20 i 22 marca 2018

W dniach 20 i 22 marca odbyły się zawody w piłce siatkowej klas VII. Do konkurencji przystąpiły szkoły z Gawłowa, Wyczółek, Katów, Mokasu i Feliksowa. Szkoła Podstawowa w Żukowie osiągnęła następujący wynik I miejsce chłopców oraz  II miejsce dziewcząt. Uczniom serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów w sporcie i nauce!

21 marca 2018

„Wiosenny  zawrót głowy”

21 marca klasa I wraz z oddziałem przedszkolnym świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy wspólnie wysłuchały opowieści o Marzannie i brały udział w zabawach związanych
z pożegnaniem zimy. Obchody uwieńczono wiosennym spacerem. W tym dniu, rozstrzygnięto także konkurs na wiosenne nakrycie głowy. Dzieci  osobiście zaprezentowały swoje kapelusze. Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

16 marca 2018r.


Matematyczne potyczki klas odbywają się w naszej szkole w ramach programu "Dzień Matematyki" organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Udział wzięli w nim uczniowie klas IV - VI. Celem zabawy jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że jest ona obecna w każdej dziedzinie życia. Tematem przewodnim tegorocznych zadań była "Matematyka od kuchni".


2 marca 2018 r.


Szkoła Podstawowa Żukowie bierze udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Pragniemy, żeby dzisiejsze dzieci za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat były zdrowymi
i aktywnymi dorosłymi, dlatego tak ważne jest, aby w dzieciach wyrobić nawyki
i przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem oraz podejmować właściwe decyzje.   W ramach projektu uczniowie naszej szkoły przygotowały wystawę dotyczącą „zdrowych” słodyczy- pojawiły się liczne przepisy, które można wykorzystać we własnym domu. Dodatkowo zostały narysowane komiksy a w nich zabawne historie walki: zdrowe kontra niezdrowe produkty. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem całej szkoły. Uczniom dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w piękne kolorowe prace

1 marca 2018 r.

Lekcja „W białej krainie dla klas I-III”

Dnia 1 marca klasy I- III odwiedziła niezwykła osoba CUKROWA WRÓŻKA, w której rolę wcieliła się nauczycielka wychowania fizycznego Anna Gałązka. Na początku  dzieci bawiły się razem z wróżką chustą animacyjną, która przeniosła ich do krainy soli i cukru. Każde dziecko przeszło przez zaczarowaną bramę hula hop gdzie mogliśmy porównać różne rodzaje cukru i soli. Wróżka na podstawie prezentacji multimedialnych opowiedziała uczniom o konsekwencjach nadużywania soli i cukru. Mówiła o dobrych węglowodanach i o tym, że sól też jest potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Grupa została podzielona na dwie części i przeprowadziliśmy zawody w odczytaniu hasła znajdującego się na wcześniej przygotowanych puzzlach. Wspólnie omówiliśmy przykładowe etykiety produktów. Dzieci bez problemu oddzieliły zdrowe produkty i umiały znaleźć ukryty cukier
i sól. Rozmawialiśmy o zamiennikach cukru i niektórzy uczniowie przyznali, że w ich domu używa się cukier trzcinowy lub miód do słodzenia herbaty czy pieczenia ciast. Największą atrakcje stanowiła Wróżka, która pokazywała dzieciom inne przyprawy i zioła jakie można zastosować jako zamienniki. Dzieci zgadywały zapachy np. oregano, majeranku czy bazylii.

To była bardzo pouczająca lekcja i wielu uczniom uświadomiła konsekwencje płynące
z nadmiaru cukru i soli.

Lekcja została przeprowadzana w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych. 


26 lutego i 3 marca 2018 r.

Siatkówka gminna 2017/2018

W dniach 26.02.2018 i 01.03.2018 odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt
i chłopców. Gospodarzem konkurencji była Szkoła Podstawowa w Żukowie. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły:  SP Feliksów, SP Wyczółki, SP Mokas, SP Gawłów.

Siatkówka dziewcząt:

Miejsce I  SP ŻUKÓW

Miejsce II SP Mokas

Miejsce III SP Felksów

Siatkówka chłopców:

Miejsce I  SP ŻUKÓW

Miejsce II SP Mokas

Miejsce III SP Wyczółki

Uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy podwójnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!


20 lutego 2018 r.

Projekt „Sport to zdrowie!” w klasie II

W lutym w realizowaliśmy w drugiej klasie projekt „Sport to zdrowie”. W ramach projektu wykonaliśmy :

- album „Sławni sportowcy”,

-prace plastyczne o tematyce sportowej,

- plakat zachęcający do uprawiania sportu,

- mapę obiektów sportowych na terenie Sochaczewa,

-przeprowadziliśmy wywiad ze sportowcem i trenerem piłki nożnej – panem Tomaszem Trafalskim,

- przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy zawody sportowe w klasie przedszkolnej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń w naszej galerii.

Wychowawczyni: Małgorzata Sylwestrzak


19 lutego 2018 r.

W dniu 19 lutego 2018 r. odbył się wyjazd na lodowisko miejskie w Sochaczewie. Brały
w nim udział uczniowie z klas V-VII pod opieką pana Waldemara Dudy i pani Anny Gałązki.  Głównym celem wyjazdu było propagowanie łyżwiarstwa jako aktywności sportowo – rekreacyjnej oraz doskonalenie sprawności fizycznej. Po wypożyczeniu łyżew udaliśmy się na lodowisko, gdzie każdy oddał się łyżwiarskim szaleństwom i świetnej zabawie. Uczniowie wrócili zmęczeni ale bardzo zadowoleni.  

16 lutego 2018 r.

Ruszyła 8 edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” WINIARY.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie dołączyła do licznego grona szkół z całej Polski.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach i szkołach podstawowych. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie uczniom wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w siedmiu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski, a w lekcjach uczestniczyło ok 800 000 uczniów.

 

Nasza szkoła chętnie bierze udział w tego typu przedsięwzięciach. 16 lutego zaczęliśmy realizować założenia programu i razem z klasą siódmą omówiłam pierwszy scenariusz
a dodatkowo przygotowaliśmy danie i zdjęcie do pierwszego konkursu „DOBRA ENERGIA” – bieg uliczny. Uczniowie chętnie przygotowali naszą propozycję posiłku, którą wspólnie nazwali:  „SZYBKA” makrela na pełnym ziarenku. Danie przypadło do gustu młodzieży
i zjedli kanapeczki do ostatniego okruszka. Dołączamy zdjęcia z naszego popisu kulinarnego. Klasie siódmej dziękuję za zaangażowanie i dobrą zabawę ;-)

 

Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Instytut Żywności i Żywienia.

 

14 lutego 2018 r.

 

14 lutego w naszej szkole odbył się walentynkowy  turniej „Czar Par”. Zabawę pod opieką p. Anny Gałązki poprowadzili uczniowie klasy IV i VII:

Gracjan Skorupski kl IV

Katarzyna Bogusiewicz kl IV

Mateusz Dąbkowski kl IV

Julia Kołodziejczak kl IV

Michalina Olszewska kl IV

Aleksandra Michalak kl VII

Wiktor Szałaj kl VII